Američtí mariňáci sdíleli fotky nahých kolegyň

Američtí mariňáci sdíleli fotky nahých kolegyň
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
06 / 03 / 2017, 11:15

Americká námořní pěchota vyšetřuje nespecifikovaný počet členů vojenského personálu a veteránů, kteří údajně distribuovali nahé fotky z kolegyň a dalších žen jako součást sociální sítě propagující sexuální násilí.

Výbušné odhalení publikoval nejprve server The War Horse. Do skandálu, který otřásl Washingtonem jsou potencionálně zapojeny až stovky mariňáků. Skupina na FB se jmenovala Marines United a měla téměř 30 000 aktivních členů, většinou aktivních mariňáků z US Marines a britských mariňáků.

Celý skandál přichází ve špatnou dobu pro námořní pěchotu a ministerstvo obrany, které se stejně jako další instituce usilovně snaží omezit problémy se sexuálními napadeními. Mluvčí US Marines Corps v Pentagonu potvrdil, že vyšetřování je v plném proudu a celou aférou se zaobírá námořní vyšetřovací služba.

Vysoce postavený generál mariňáků Robert Neller se odmítl vyjádřit konkrétně o vyšetřování, ale odsoudil vyšetřované chování. "Úspěch každého mariňáka, každého týmu, každé jednotky a velení celého našeho sboru je založen na vzájemné důvěře a respektu," řekl Neller v prohlášení poskytnutém pro Marine Corps Times. "Očekávám, že každý mariňák prokáže nejvyšší integritu a loajalitu vůči svým kolegům za všech okolností, ve službě, mimo službu a on-line." 

Zprávu o tomto chování svých kolegů dodal velení US Marine Corps veterán z Iráku a Afghánistánu Thomas Brennan, držitel vyznamenání Purpurové srdce, zakladatel serveru The War Horse. Tento neziskový zpravodajský web se zaměřuje na záležitosti veteránů a příběhy vojenského hrdinství.

Několik členů dotčené skupiny na FB začalo po zveřejnění zprávy vyhrožovat Brennanovi a jeho rodině, a to včetně mučení, vraždy nebo znásilnění jeho ženy.

Brenna si ale stojí za zásadami, které by měly platit pro všechny vojáky/mariňáky: Ctí, odvahou a odhodláním. Zprávu prý publikoval proto, aby se postavil za to, co je správné a zůstal věrný zásadám mariňáků.

Ve zprávě Thomase Brennana je mnoho znepokojivých informací, od stalkingu, až po nabádání k sexuálnímu napadení tajně fotografované kolegyně.

Zdroj: The Marine Times

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.