Američtí mariňáci testují robotické válečné míče

Američtí mariňáci testují robotické válečné míče
Autor: Guardbot|Popisek: Guardbot
03 / 04 / 2016, 08:00

Zřízení předmostí na okupovaném pobřeží je historicky jedním z nejnebezpečnějších okamžiků ve válce. Řecký hrdina Achilles by to mohl potvrdit. Ale doba robotů to může trochu změnit.

Výzkumný tým ze Stamford, Conn. vyvinul obojživelného robota, který je od ledna 2014 testován americkými mariňáky. GuardBot je robot-míč, který plave na hladině rychlostí asi 6-7 km/h, po pevném povrchu se valí rychlostí téměř 35 km/h.

Guardbot využívá devítiosou stabilizaci a propulsní systém, který hýbe robotem dopředu a dozadu změnou těžiště. Vše samozřejmě počítají složité algoritmy. Nyní tým pracuje na novém software, který by zahrnoval geografický informační systém a umožnil tak stroji mnohem větší autonomii.

Peter Muhlrad vyvíjel Guardbot dlouhých 7 let za pomoci námořnictva a pod programem CRADA, který umožňuje soukromým firmám využívat vládní zařízení k vybudování věci, která je prospěšná pro obě strany.

Robotický míč může mít různé velikosti, od 10 centimetrů, až po téměř 3 metry.

Zdroj: Guardbot, DefenseOne

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace