Američtí občané vzali vlastní zbraně a dobrovolně chrání vojenská náborová centra

Američtí občané vzali vlastní zbraně a dobrovolně chrání vojenská náborová centra
Autor fotografie: YouTube/ screenshot/ WOCHIT|Popisek: Ozbrojení civilisté hlídkují před americkými náborovými středisky
23 / 07 / 2015, 12:45

Reakce americké veřejnosti na zavraždění čtyř mariňáků v Chattanooga? Domobrana se zbraněmi hlídkuje na veřejných prostranstvích po celých USA.

Po celé zemi se objevili dobrovolníci s vlastními legálně drženými zbraněmi a hlídkují u náborových center americké armády.

Čtyřiadvacetiletý muslim a naturalizovaný Američan Muhammad Yussef Abdulazíz zaútočil na dvě střediska amerického námořnictva, která jsou od sebe vzdálená několik kilometrů. Při prvním incidentu se nikomu nic nestalo, na druhém místě útočník zabil čtyři vojáky a několik dalších lidí zranil. Pachatele zastřelila během útoku policie. Útok vyšetřuje FBI a americká policie jako "akt domácího terorismu".

Dobrovolníci jsou členy "soukromé milice" a budou, podle vlastních slov, chránit personalisty v náborových střediscích, kteří sami nejsou ozbrojeni. 

Zdroj YouTube, Rickey Stokes

"Jsme tady, abychom sloužili a chránili," říká Clint Janney, který je vyzbrojen pistolí Taurus 9mm a hlídkuje na parkovišti u centra v západním Columbusu. "To, co nedělá vláda, budeme dělat my!"

V Texasu chtějí snížit zločinnost, povolují viditelné nošení zbraní i ve školách.

Podobné hlídky domobrany byly zřízeny u náborových středisek v několika městech po celé zemi, přestože neexistuje žádné podezření, že by tato centra byla v nebezpečí. I přesto guvernéři některých států dočasně přestěhovali náboráře do zbrojnic Národní gardy a v některých případech povolili pověřeným zaměstnancům ve státních zařízeních nosit zbraň. 

Interpol: dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků

V Ohiu i v dalších státech je naprosto legální otevřené nošení zbraně. Šerif v okresu Franklin řekl, že pokud vlastník veřejného prostranství nepožádá, aby domobrana odešla, tak se dobrovolníci ničeho nedopustili a mohou zůstat.

Někteří zákazníci v okolních obchodech sice oceňují zápal dobrovolníků, ale spíše by chtěli přítomnost profesionální bezpečnostní ochranky. 

YouTube, wochit News

Zdroj: businessinsider.com

Psali jsme také:

V Česku a na Slovensku vzniká organizovaná domobrana proti NATO a muslimům

„Pomáhat a chránit“ versus pomož si a chraň se (sám)

Skandál: Občan se doma nesmi bránit

Interpol: dovolit občanům nosit na veřejnosti zbraně je nejefektivnější prevence teroristických útoků

V Texasu chtějí snížit zločinnost, povolují viditelné nošení zbraní i ve školách.

Americký válečný veterán předvedl, jak se ochránit před ozbrojeným přepadením

Tagy článku