Američtí policisté obviněni z vraždy šestiletého chlapce. Bezhlavě stříleli po autě

Američtí policisté obviněni z vraždy šestiletého chlapce. Bezhlavě stříleli po autě
Autor fotografie: YouTube/screenshot/CBS|Popisek: Chris a Jeremy Mardis
08 / 11 / 2015, 08:45

Šestiletý Jeremy seděl v autě, které řídil jeho otec. Dva policisté už byli obviněni z vraždy a z pokusu vraždy druhého stupně.

Policisté v louisianském městečku Marksville zastřelili v úterý 3. listopadu šestiletého Jeremyho Mardise. Chris Mardis, otec malého chlapce, byl údajně celostátně hledaný a při namátkové silniční prohlídce se snažil policistům uniknout.

Policisté ho začali honit a když vjel do slepé ulice, zablokovali  jeho vůz a začali do auta "bezhlavě" střílet. Mardis nebyl ozbrojen. Podle některých médií, začali policisté střílet na auto jeho otce Chrise, který před nimi ujížděl, když se mu pokoušeli doručit soudní obsílku. Mardis byl při střelbě těžce zraněn, jeho syn byl zasažen celkem pětkrát (!), do hlavy a do hrudníku.


Šestiletý chlapec s diagnostikovaným autismem neměl žádné sourozence. Rodina se do Marksvillu nedávno přestěhovala z Hattiesburgu v Mississippi.

Americká vláda má velké problémy; po celé zemi už proběhla vlna demonstrací proti policejní brutalitě a bohužel tato brutalita amerických policistů nepolevuje. 

Američtí policisté zastřelili dalšího muže, choval se nevyzpytatelně

Derrick Stafford, 32, a Norris Greenhouse Jr., 23

Obvinění policisté - Derrick Stafford, 32, a Norris Greenhouse Jr., 23

Zdroj: novinky.cz, nbcnews.com

 

Tagy článku