Američtí policisté zastřelili bělošského mladíka. Neuposlechl výzvy a nedal ruce vzhůru

Američtí policisté zastřelili bělošského mladíka. Neuposlechl výzvy a nedal ruce vzhůru
Autor fotografie: Screenshot
15 / 07 / 2016, 14:00

Americká policie ve Fresnu zveřejnila videozáznam z policejní kamery, na kterém je zachyceno zastřelení neozbrojeného 19 letého mladíka během dopravní kontroly 25. června.

Šéf kalifornské policie zveřejnil video na tiskové konferenci 13. července a uvedl, že mladík odmítl ukázat policistům prázdné ruce a naopak opakovaně sahal ke svému opasku. Policisté se domnívali, že má u sebe zbraň a obávali se, že ji proti nim použije.

Policie tehdy dostala hlášení, že se ve městě pohybuje muž s puškou. Na místo vyrazila hlídka. Její pozornost upoutal černý pick-up, který s hvízdáním gum zabočil na silnici a uháněl vpřed. Policisté se vozidlo snažili zastavit, ale to pokračovalo v jízdě ještě asi půl míle a zastavilo u čerpací stanice.

Noble potom bez vyzvání vystoupil z auta, policista na něj křičel, že mu neřekl, aby vystoupil. Noble si sedl zpátky za volant a dveře nechal otevřené. Vystrčil ruku z auta, ale policisté požadovali, aby dal ven obě ruce. Protože neplnil rozkazy policistů, hlídka se přibližovala k pick-upu. V tu chvíli Noble vystoupil. 

„Ukažte nám ruce,“ opakoval jeden z policistů. Noble proto vystoupil, ale šel pryč od hlídky. Ti mu řekli, aby si lehl. To neudělal, místo toho se otočil. Protože Noble měl zvednutou jen levou ruku a pravou měl za zády, policisté se ho zeptali: „Co to držíte v ruce?“

Současně ho varovali, že budou střílet. Noble šel dál k hlídce. Opět mu řekli, aby si lehl na zem. Noble to neudělal a řekl policistům, že nenávidí svůj život. Policista po něm dvakrát vystřelil. Zraněný Noble upadl na záda a stále rukama hýbal u opasku. Protože se policistovi zdálo, že něco loví u opasku, opět vystřelil.  Zdroj: liveleak.comnovinky.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.