Američtí policisté zastřelili dalšího muže, choval se nevyzpytatelně

Američtí policisté zastřelili dalšího muže, choval se nevyzpytatelně
Autor: Associated Press|Popisek: Officers Kill Man Near Police Station
05 / 01 / 2015, 13:30

5.1.2015 / Policie v San Franciscu zastřelila v neděli večer muže, který se pohyboval na uzavřeném policejním parkovišti.
Zdroj: USA Today, Associated Press

32 letý muž bílé pleti nereagoval na opakované výzvy tří policistů, aby opustil parkoviště místní policejní stanice.

Před odchodem z parkoviště se muž zastavil, otočil se a policisté údajně uviděli pažbu pistole za jeho opaskem. A než ji stačil vytáhnout, dva z nich na něj vystřelili. Tiskový mluvčí uvedl, že "se policistům nezdálo jeho nevyzpytatelné chování, byl nevyrovnaný a podivný". 

Video - zdroj: YouTube, Associated Press

Muže sice převezli do nemocnice, ale později na vážná zranění zemřel. Až po střelbě policie zjistila, že muž měl u sebe pouze airsoftovou pistoli.

Americká policie je pod palbou kritiky za neadekvátní policejní zásahy především proti občanům černé pleti - o tom jsme psali v článcích "Americký problém sílí" nebo "Další vlna protestů v USA".

Hovoří se o zvyšující se policejní brutalitě proti občanům nejen Spojených států. Pravdou je, že američtí policisté zřejmě rychleji střílí než myslí....

Amnesty International uvedla, že monitoruje i policejní násilí v ČR - o tom jsme psali v článku "Amnesty International k policejnímu násilí v České republice"

Psali jsme také:

Americký problém sílí

Spravedlnost pro všechny nebo jen pro některé?

Další neozbrojený černoch zastřelen policistou

Další vlna protestů v USA

Bál jsem se o život!

Ferguson hoří!

Násilí dětí a násilí na dětech v USA. Chmurné vyhlídky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace