Američtí "Strážci přísahy" varují před povolebním chaosem: Rasové nepokoje, teroristické útoky a stanné právo

Američtí &quote;Strážci přísahy&quote; varují před povolebním chaosem: Rasové nepokoje, teroristické útoky a stanné právo
08 / 11 / 2016, 15:45

Paramilitaristická skupina, která považuje federální vládu za "nepřítele občanských svobod", varuje před povolebním chaosem a terorem.

Před nebezpečím povolebního chaosu varuje v dnešním článku respektovaný list The Washington Post. Podle něj hrozí nebezpečí ze strany paramilitaristické skupiny Oath Keepers ("Strážců přísahy"), která tvoří militantní jádro Republikánské odnože tzv. "Tea Party". Tato skupina považuje federální vládu za nepřítele občanských svobod, a mohla by zahájit akce narušující průběh dnešních prezidentských voleb.

Na Manhattanu hlídkují tisíce policistů. Obavy z teroristického útoku nebo z občanských nepokojů?

Americký deník upozorňuje na hrozbu, že po volbách tato skupina vyvolá občanské nepokoje, případně spáchá série teroristických útoků, jejichž cílem bude umožnit novému prezidentovi využít jeho mimořádných pravomocí, včetně vyhlášení stanného práva. Podle listu se Spojené státy nacházejí v nejnebezpečnějším období v historii země od atentátu na Johna F. Kennedyho.

Washington Post odkazuje na video skupiny Oath Keepers na kanálu YouTube, kde pokládají občanům otázku, zda jsou skutečně "připraveni na hlasování během letošních prezidentských volbách a také na to, zda jsou oni a jejich rodiny připraveny na to, jak přežít."  


"Není pochyb o tom, že jsme těmito volbami všichni znepokojeni," tvrdí zakladatel Oath Keepers Stewart Rhodos během tříhodinového monologu věnovaného volbám. Vojenský veterán s páskou přes levé oko dodává, že se z voleb stala "bláznivá horská dráha a všichni jsme znepokojeni možností občanských nepokojů a násilí a to buď v den voleb nebo krátce po volbách."

Kdo bude americkým prezidentem? Neurvalý nevzdělanec nebo okoukaná ctižádostivá rutinérka?

Skupinu založili v roce 2009 bývalí vojáci a policisté, kteří se připravovali na tyto prezidentské volby několik měsíců s cílem narušovat jejich průběh a nahlašovat "nevhodné" chování policie. Přestože se skupina prezentuje jako apolitická, z jejich prohlášení jasně vyplývá, že podporují republikánského kandidáta Donalda Trumpa, který varoval před zmanipulováním voleb a vyzval svoje příznivce, aby sledovali průběh voleb a zajistili důkazy o podvodech voličů demokratické kandidátky Hillary Clintonové.

Ve svém posledním vyjádření skupina uvedla, že zvítězit by měl Trump a pokud se tak nestane, byl spáchán obrovský podvod ve zfalšování milionů hlasovacích lístků. A právě tento "podvod" by měl být roznětkou k vyvolání násilí a voliči by měli čelit hrozbě výbuchů  improvizovaných bomb po celé zemi. "Je to vážná hrozba," řekl Rhodes.

Oath Keepers  chápou zavedený politický systém jako svého nepřítele, odmítají korporátní globalismus, spiknutí plutokratů, nenávidí vykořisťující systém bank a podobně. Šíří své poselství weby, lokálními rozhlasovými stanicemi velmi oblíbenými v USA, pomocí videa a podobně.
Zastánci teroristického směru Strážců přísahy berou vážně Druhý dodatek ústavy a chystají se na domácí válku. Podle jejich názoru se federální či místní vláda stává tyranskou a ohrožuje jejich osobní svobody. Pak je ústava zavazuje použít zbraň ke své obraně. Proto se členové těchto organizací pilně cvičí v rámci občanských milicí, campingových paramilitaristických táborech a v dalších zařízeních. Zdroj: e-republika.cz

Sám kandidát Donald Trump je přesvědčený, že se ve středu stane americkým prezidentem. Prohrát může podle svých slov pouze ve zfalšovaných volbách. Obviněním z podvodů věří i jeho příznivci. Podle politologa Michaela Hagena je hrozba povolebního násilí v USA největší za posledních 150 let. Řekl to zvláštnímu zpravodaji Aktuálně.cz ve Spojených státech. 

Podle politologa Alexandra Tomského, ať už volby v USA dopadnou jakkoliv, rozbitou společnost nesjednotí. „Jsou jen předehrou: vítěz nebude moci vládnout a Ameriku čeká zuřivá, naštěstí jen verbální občanská válka,“ uvedl pro deník MFDnes.

Trump vede nad Clintonovou. Program s umělou inteligencí předpovídá jasné vítězství Trumpa

Tagy článku