Američtí vojáci si vezli na Ukrajinu zbraně. Zapomněli si ale vyřídit povolení.

Američtí vojáci si vezli na Ukrajinu zbraně. Zapomněli si ale vyřídit povolení.
Popisek: Ilustrační foto
30 / 07 / 2015, 16:00

Zbraně převáželi v osobních zavazadlech na letu mezi Washingtonem a Ukrajinou. Při mezipřistání ve Vídni měli smůlu.

Rakouský deník Kurier uvádí, že vojáci nedokázali předložit povolení k nošení pušek M-16 a pistolí, když je objevili při kontrole zavazadel zaměstnanci letiště ve Vídni.

Devět vojáků bylo okamžitě zadrženo a posláno k výslechu, o incidentu bylo informováno americké velvyslanectví a rakouská Federální služba pro ochranu ústavy a boj s terorismem.

Vyšetřovatelé amerického TSA (Transportation Security Administration - Úřadu pro bezpečnost v dopravě) pokračují v sérii interních vyšetřování, kterými prověřují, jak je zajištěna bezpečnost na největších letištích v USA. Opakovaně se zjistilo, že jsou zásadním způsobem porušovány bezpečnostní standardy v letecké dopravě. 

Podle Kurieru si Američané příslušné "povolení zapomněli zařídit". Interpelace okamžitě podaná velvyslanectvím USA byla „ze zákonných důvodů zamítnuta". Američany pak posadili do nejbližšího letadla letícího do Washingtonu. Zbraně jim dovolili vzít s sebou. (Zdroj: cz.sputniknews.com)

Psali jsme také:

Ochranka vídeňského letiště pašovala imigranty do USA. Nelegální kšefty se rozrůstájí

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace