Amerika na prvním místě. Jako vždy

Amerika na prvním místě. Jako vždy
Autor: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
25 / 01 / 2017, 13:00

KOMENTÁŘ

Od inauguračního projevu Donalda Trumpa se mnohé očekávalo. Že nastíní konkrétní kroky v domácí i zahraniční politice, rozvede některá svá ústřední témata, jež akcentoval ve volební kampani. To se však nestalo a inaugurační projev působil tak, jako by se konalo další kolo prezidentské volby. Velmi totiž připomínal projev volební. Působil značně povrchně a hrál na tradiční patriotickou strunu ,,největšího národa" na světě.

Že Američané se s Trumpovým nástupem do funkce stali součástí ,,historického hnutí" (jakého?), jež Amerika nepamatuje, je nicneříkající fráze, a vážně pochybuji o tom, že sám Trump věděl, o čem vlastně mluví.

Halasný nástup nového amerického prezidenta je tak doprovázen mnoha otazníky. Jaký bude Trumpův vztah k NATO, imigraci, sousedům USA, k EU. Na to zatím neznáme konkrétní odpověď, stejně jako Donald Trump, který se bude muset obklopit mnoha schopnými poradci, aby zakryl, že nemá žádné politické zkušenosti z exekutivy.

V inauguračním projevu nezazněla kromě omletých floskulí ani konkrétní vize, jak by měla Amerika vypadat za pět či za 10 let. Trump zřejmě místo standardního inauguračního projevu ,,namíchal" nepoužité části volebního projevu a výsledkem bylo vystoupení, které postrádalo nosnou myšlenku, která by měla potenciál oslovit většinu Američanů. Těžko tedy říct, co od nového prezidenta očekávat, protože je v tuto chvíli nepředvídatelný.

 

psali jsme:

Trump vs. tajné služby. Spor, který Amerika dlouho nezažila

Donald Trump se vysmál zprávě CIA o údajném ruském zásahu do amerických voleb

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace