Amerika na prvním místě. Jako vždy

Amerika na prvním místě. Jako vždy
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
25 / 01 / 2017, 13:00

KOMENTÁŘ

Od inauguračního projevu Donalda Trumpa se mnohé očekávalo. Že nastíní konkrétní kroky v domácí i zahraniční politice, rozvede některá svá ústřední témata, jež akcentoval ve volební kampani. To se však nestalo a inaugurační projev působil tak, jako by se konalo další kolo prezidentské volby. Velmi totiž připomínal projev volební. Působil značně povrchně a hrál na tradiční patriotickou strunu ,,největšího národa" na světě.

Že Američané se s Trumpovým nástupem do funkce stali součástí ,,historického hnutí" (jakého?), jež Amerika nepamatuje, je nicneříkající fráze, a vážně pochybuji o tom, že sám Trump věděl, o čem vlastně mluví.

Halasný nástup nového amerického prezidenta je tak doprovázen mnoha otazníky. Jaký bude Trumpův vztah k NATO, imigraci, sousedům USA, k EU. Na to zatím neznáme konkrétní odpověď, stejně jako Donald Trump, který se bude muset obklopit mnoha schopnými poradci, aby zakryl, že nemá žádné politické zkušenosti z exekutivy.

V inauguračním projevu nezazněla kromě omletých floskulí ani konkrétní vize, jak by měla Amerika vypadat za pět či za 10 let. Trump zřejmě místo standardního inauguračního projevu ,,namíchal" nepoužité části volebního projevu a výsledkem bylo vystoupení, které postrádalo nosnou myšlenku, která by měla potenciál oslovit většinu Američanů. Těžko tedy říct, co od nového prezidenta očekávat, protože je v tuto chvíli nepředvídatelný.

 

psali jsme:

Trump vs. tajné služby. Spor, který Amerika dlouho nezažila

Donald Trump se vysmál zprávě CIA o údajném ruském zásahu do amerických voleb

Tagy článku