Amerika podle Obamy musí jednat, jinak budou další masakry

Amerika podle Obamy musí jednat, jinak budou další masakry
Autor: Screenshot/Youtube
17 / 06 / 2016, 13:45

Orlando - Spojené státy musí zpřísnit podmínky nákupu střelných zbraní, jinak budou čelit dalším střeleckým útokům, jako byl nedělní masakr v gay klubu v Orlandu na Floridě se 49 oběťmi.

(ČTK) Ve čtvrtek to v Orlandu po setkání s pozůstalými prohlásil americký prezident Barack Obama, který zároveň ocenil Senát USA za to, že chce příští týden o zpřísnění prodeje zbraní jednat.

Barack Obama:

"My všichni musíme společně učinit více, abychom zastavili vrahy, kteří nás chtějí terorizovat."

Dodal, že samotářské útočníky nezastaví jen vojenské či zpravodajské řešení, ale důraznější a širší úsilí. Podle Obamy názor, že krveprolití mohlo zabránit více ozbrojených lidí v klubu, odporuje zdravému rozumu.

"Pokud nepřikročíme k činům, uvidíme další masakry, jako byl tento, protože sami umožníme, aby se děly," řekl Obama.

Uvedl rovněž, že truchlící rodiny se ho ptaly, proč se takovéto věci neustále stávají.

Kvůli častým útokům střelců volají mnozí v USA v čele s prezidentem Obamou po zpřísnění prodeje zbraní. Republikáni a také vlivná Národní asociace držitelů zbraní (NRA) ale jakákoli omezení odmítají. Server gunviolencearchive.org, který mapuje případy, kdy zahynuli či byli postřeleni nejméně čtyři lidé, hlásí jen za červen 20 takových přestřelek se 70 mrtvými.

AUTOR: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace