Ameriku ovládl strach. V USA se zabíjí příliš často a na místech, kde to nikdo nečekal.

Ameriku ovládl strach. V USA se zabíjí příliš často a na místech, kde to nikdo nečekal.
05 / 12 / 2015, 09:15

Američané mají strach chodit do práce, do kina i do restaurací. Bojí se posílat děti do školy.

Poslední prohlášení FBI, že za krvavým masakrem v San Bernardinu byli islámští radikálové z IS, vyvolalo mezi Američany velké obavy o vlastní život. Lidé mají strach chodit do práce nebo do restaurace, posílat děti do školy nebo chodit do kina. Informaci zveřejnil prestižní deník The New York Times.

Nikdo by si ani nepomyslel, že teroristé zaútočí na slavnostní setkání zdravotnických zaměstnanců v San Bernardinu, to přece není žádný cíl - nejednalo se o kultovní symbol americké svobody nebo terč ideologicky spáchaného útoku.  

Američané si pokládají otázku: "Pokud nebyli ti lidé v bezpečí ani tam, na večírku, tak kde se máme jinde cítit bezpečně?" Pro některé z nich je to šok, už kvůli tomu, že podobných útoků a zabíjení přibývá, jsou stále častější. A co dělá vláda, ptají se? Proč jsme tak bezmocní, v jakém světě to musí žít naše děti, kdy se to zastaví? 

54 letý Jean O'Sullivan, který žije v Los Angeles, uvedl: "Doposud jsem přemýšlel nad tím, jak přežít zemětřesení, teď je přede mnou jiná eventualita - že budu zastřelen. A to je hodně smutné." 

Americký expert na bezpečnost vydal šokující varování o teroristické hrozbě přímo v USA. "Varuji všechny občany, islámisté jsou mezi námi."

Dokonce i někteří armádní veteráni se listu svěřili, že se cítili "bezpečněji ve válečných zónách, než na ulicích amerických měst." Lidé jsou tak vystrašení, že jindy naprosto běžné chování a gesta je dokážou vyvést z míry, "Ten chlap támhle se pořád dívá na hodinky nebo tamta žena sáhla do sáčku příliš rychle..."  Mezi lidmi je cítit "plíživý strach z toho, že budou další obětí masového běsnění." 

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.