Amnesty International: proruští separatisté v Donbasu spáchali válečné zločiny

Amnesty International: proruští separatisté v Donbasu spáchali válečné zločiny
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
09 / 04 / 2015, 12:30

Amnesty International dospěla k závěru, že došlo k mučení, špatnému zacházení i popravování vojáků, kteří byli zajati, zraněni, nebo se sami vzdali.

Amnesty International svoje závěry zveřejnila na svých stránkách amnesty.org. Podkladem jí byla mimo jiné videa umístěna na YouTube, která mimo jiné ukazují Ihora Branovytského, jednoho z ukrajinských obránců doněckého letiště. Na záběrech je vidět, jak byl nejdříve zbit a poté zblízka zastřelen separatistickým velitelem. 

Jiné video z doněcké márnice zachycuje další tři ukrajinské vojáky, které separatisté zřejmě střelili do hlavy. Vojáci byli zajati u Debalceve v polovině února, kdy je separatisté obklíčili. Podle Amnesty International byli zřejmě také popraveni. Její závěry potvrzuje i doznání jednoho ze separatistů. Arsenij Pavlov, známý pod válečnickým pseudonymem Motorola, se v rozhovoru pro deník Kyiv Post přiznal k zabití patnácti vojáků. (zdroj: zpravy.idnes.cz).

Zdroj: Belsat TV kanál

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace