Amnesty International: Rakouské zacházení s uprchlíky je "skandální"

Amnesty International: Rakouské zacházení s uprchlíky je &quote;skandální&quote;
Autor fotografie: YouTube/ screenshot|Popisek: Uprchlický tábor Traiskirchen
14 / 08 / 2015, 17:00

Ochránci lidských práv vyzvali rakouskou vládu, aby okamžitě začala důstojně zacházet s uprchlíky v táborech.

Agentura Reuters dnes cituje šéfa rakouské pobočky Amnesty International, Heinze Patzelta, který tvrdí, přístup rakouských úřadů k žadatelům o azyl je bezprecedentní a skandální.  Více jak 2000 žadatelů o azyl v táboře v Traiskirchenu, jižně od Vídně, muselo několik týdnů snášet vysoké teploty přes 40 stupňů Celsia i deštivé počasi, jenom s přikrývkami, bez přístřeší. Dětem uprchlíků z Afgánistánu a Sýrie nebyla nabídnuta žádná psychlogická pomoc, ženy musely používat sprchy společně s muži, dítě s otřesem mozku leželo na parkovišti vedle autobusu. 

"To, co jsme zjistili, je zcela skandální ... protože v táboře jsou masívně a bezdůvodně porušována lidská práva j," řekl Heinz Patzelt, agentuře Reuters. "Není to tak, že Rakousko pro ně nemůže nic udělat. Rakousko je schopno vše zorganizovat takovým způsobem, který by byl pro uprchlíky důstojný."  

Rakouské ministerstvo vnitra uvedlo ve své odpovědi, že dramatický nárůst počtu uprchlíků vytvořil zcela výjimečnou situaci, a ministerstvo pokračuje na zlepšení podmínek uprchlíků.  


Zdroj YouTube, Sobhy Sa-Ak


YouTube, derStandard.at 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace