Amy Winehouse: Záhadná smrt zpěvačky se třemi lahvemi vodky a hororovým přítelem, který se motal po domě

Amy Winehouse: Záhadná smrt zpěvačky se třemi lahvemi vodky a hororovým přítelem, který se motal po domě
Popisek: Amy Winehouse
03 / 07 / 2018, 18:00

Britskou zpěvačku Amy Winehouse (†27), nositelku pěti cen Grammy, našel 23. července 2011 její osobní strážce mrtvou na posteli v jejím domě v Londýně. Podle prvních zpráv se předávkovala drogami, následně byla potvrzena otrava alkoholem.

Osobní strážce vypověděl, že posledních několik dní před smrtí pila Amy „tak nějak normálně“. Naposledy ji viděl živou ve dvě hodiny v noci, když se dívala na televizi. Poté se odebral do jiného pokoje, kde přespával.

psali jsme: Záhadná smrt krásné Ivany (†18): Proč vypadla nahá ze 14. patra mrakodrapu?

„Vzbudit jsem ji přišel v deset ráno, třásl jsem s ní, ale nevzbudila se,“ vypověděl. Prý bylo běžné, že Amy spala až do odpoledne. Podruhé ji přišel bodyguard vzbudit ve tři odpoledne. Našel ji ve stejné poloze jako ráno. Zjistil, že nedýchá a zavolal záchranku. Přivolaný lékař konstatoval smrt.

Amy na večírku

Amy na večírku

 

Amy Winehouse vidělo několik svědků, jak si den před smrtí bere větší množství drog různého druhu, například kokain, extázi a další. Koroner objevil v jejím těle stopy drog, ty však nebyly příčinou smrti. Ta souvisela spíše se třemi lahvemi vodky, které policie zajistila v jejím pokoji. V krvi měla 4 promile.

psali jsme: Krásná modelka, sexuální idol Brazílie, záhadně zemřela při liposukci na operačním stole. Ledviny jí vypověděly službu

Sousedi slyšeli také z jejího domu křik. Na místě byl osudný den vidět i její přítel, filmový režisér Reg Traviss, který s Amy sdílel posedlost obskurními skupinami jako Joy Division nebo Ramones, hororech a životem (a smrtí) zpěvačky Janis Joplin. Vztah Amy a jejího přítele byl prý dramatický, nicméně režisér po její smrti sdělil, že plánovali svatbu.

Policie režisérův podíl na smrti zpěvačky po krátkém pátrání vyloučila, ač se nikdy nevyjasnilo, kdo v domě vlastně křičel – pokud to samotná nebyla Amy, kterou popadl běs.

psali jsme: VIDEO: Krásnou zpěvačku Saminu (†24) zastřelil zhrzený fanoušek na svatební oslavě, když ji zasypal penězi a ona mu odmítla zatančit

Amy Winehouse se svou smrtí v 27 letech stala členkou proklatého Klubu 27, které zemřeli ve stejném věku. Ve 27 letech zemřel Kurt Cobain, Jimi Hendrix, Jim Morrison a také zpěvaččin „vzor“ Janis Joplin.

Amina záliba v drogách mohla mít kořeny v dětství a souvisely zřejmě s rozvodem rodičů (matky byla lékárnice). Při koncertování londýnských hospodách se seznámila se svým mnohaletým přítelem a poté i manželem, Blake Fielder-Civilem. Ten ji prý do tvrdých drog "zatáhnul". Rozvedli se v roce 2009.  

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Autor: hop

Tagy článku