Andrej Babiš: S americkým Foreign Policy se budu soudit. Jsou to lži.

Andrej Babiš: S americkým Foreign Policy se budu soudit. Jsou to lži.
Autor fotografie: BY OLA CICHOWLAS, ANDREW FOXALL|Popisek: Náhled FOREIGN POLICY
18 / 04 / 2015, 14:15

AKTUALIZOVÁNO / Americký web Foreign Policy zveřejnil 10. dubna o ministrovi Andreji Babišovi článek Už i Češi mají problém s oligarchy.

AKTUALIZOVÁNO / 18.4.2015
Washington - Za naším článkem si stojíme, vzkazuje redakce amerického magazínu Foreign Policy českému ministru financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. (Zdroj: aktualne.cz)


17.4.2015

Server Hospodářské noviny dnes zveřejnil rozhovor s ministrem financí Andrejem Babišem. Na otázku HN "Co říkáte na článek, který o vás vyšel na americkém zpravodajském webu Foreign Policy, kde o vás mluví jako o hrozbě pro českou demokracii?" odpověděl: "A kdo si myslíte, že to udělal, co si myslíte? No Češi!"

Článek z Foreign Policy jsme převzali pod názvem: "Babiš jako bezpečnostní hrozba podle amerického časopisu". Převzato z www.foreignpolicy.com

Na poznámku, že se jedná o významný americký politologický časopis, odpověděl: "To není významné médium. To je médium, které má pověst, že píše na objednávku. A ta novinářka, co to napsala, které je 25 let a neví vůbec nic, tak to napsala na objednávku a já se budu soudit. Už jsem je vyzval, aby se mi omluvili, a pokud se neomluví, tak si ve Spojených státech najdu advokáty a garantuji vám, že se omluví. Je to snůška lží a výmyslů." A dodal: "Prosím vás, toto je psané na objednávku z Česka. Myslíte, že tady někdo věděl, že Babiš přijíždí na návštěvu? To je taková náhodička. Jsou to lži a my jsme je vyzvali, aby udělali opravu."

 

 

Tagy článku