Angela Eaglová chce sjednotit labouristy ,,v temných časech"

Angela Eaglová chce sjednotit labouristy ,,v temných časech&quote;
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Brexit
12 / 07 / 2016, 16:30

Kandidátka na předsedkyni Labouristické strany říká, že Jeremy Corbyn toho schopen není.

Angela Eaglová se domnívá, že právě ona může zklidnit rozjitřenou situaci uvnitř Labouristické strany. Podle sebe má vůdčí schopnosti k tomu, aby stranu sjednotila a přinesla ji a Velkou Británii ,,zpět k sobě".

Eaglová ohlasila svou kandidaturu začátkem července a byla jednou z poslankyň, která vyjádřila nedůvěru stávajícímu předsedovi Jeremymu Corbynovi. Bývalá členka stínové vlády, jež se prakticky rozpadla Corbynovi pod rukama, nyní získala dostatečný počet nominací, aby mohla vyzvat Corbyna v boji o předsednický post. Oznámil to generální tajemník labouristů Iain McNicol.

Eaglová také spustila svou kampaň, která se má nést v duchu ,,nejsem blairista, nejsem brownista, nejsem corbynista, ale jsem sama sebou". Rozhodla se kandidovat proto, že si myslí, že po brexitu nebyl Corbyn schopen ,,dělat svou práci". Prohlásia, že by se neucházela o nejvyšší stranický post, kdyby nevěřila, že může být dobrou premiérkou pro Velkou Británii. Domnívá se ale, že po brexitu nastaly pro labouristy ,,temné a nebezpečné časy".

Eaglová sama hlasovala pro setrvání země v EU a myslí si, že výsledky referenda zanechala Velkou Británii ,,rozdělenou a nejistou". Jeden z důvodů, proč se chce stát předsedkyní labouristů, je také ten, že nechce, aby v zemi získali politický monopol konzervativci. 

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku