Angela Eaglová chce sjednotit labouristy ,,v temných časech"

Angela Eaglová chce sjednotit labouristy ,,v temných časech&quote;
Autor: redakční databáze|Popisek: Brexit
12 / 07 / 2016, 16:30

Kandidátka na předsedkyni Labouristické strany říká, že Jeremy Corbyn toho schopen není.

Angela Eaglová se domnívá, že právě ona může zklidnit rozjitřenou situaci uvnitř Labouristické strany. Podle sebe má vůdčí schopnosti k tomu, aby stranu sjednotila a přinesla ji a Velkou Británii ,,zpět k sobě".

Eaglová ohlasila svou kandidaturu začátkem července a byla jednou z poslankyň, která vyjádřila nedůvěru stávajícímu předsedovi Jeremymu Corbynovi. Bývalá členka stínové vlády, jež se prakticky rozpadla Corbynovi pod rukama, nyní získala dostatečný počet nominací, aby mohla vyzvat Corbyna v boji o předsednický post. Oznámil to generální tajemník labouristů Iain McNicol.

Eaglová také spustila svou kampaň, která se má nést v duchu ,,nejsem blairista, nejsem brownista, nejsem corbynista, ale jsem sama sebou". Rozhodla se kandidovat proto, že si myslí, že po brexitu nebyl Corbyn schopen ,,dělat svou práci". Prohlásia, že by se neucházela o nejvyšší stranický post, kdyby nevěřila, že může být dobrou premiérkou pro Velkou Británii. Domnívá se ale, že po brexitu nastaly pro labouristy ,,temné a nebezpečné časy".

Eaglová sama hlasovala pro setrvání země v EU a myslí si, že výsledky referenda zanechala Velkou Británii ,,rozdělenou a nejistou". Jeden z důvodů, proč se chce stát předsedkyní labouristů, je také ten, že nechce, aby v zemi získali politický monopol konzervativci. 

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace