Angela Eaglová vyzve Corbyna v boji o předsedu Labouristické strany

Angela Eaglová vyzve Corbyna v boji o předsedu Labouristické strany
Autor: redakční databáze|Popisek: Velká Británie
01 / 07 / 2016, 18:45

Předseda labouristů Jeremy Corbyn má první oficiální vyzyvatelku.

Dosavadní poslankyně Labouristické strany Angle Eaglová se chce stát předsedkyní strany. Oznámila to ve čtvrtek. Eaglová je bývalou členkou stínového kabinetu, který se prakticky rozpadl a jednou z poslankyň, které vyslovily nedůvěru předsedovi strany Jeremymu Corbynovi.

Bývalá stínová ministryně má nyní podporu 51 poslanců, které ji opravňují, aby se ucházela o nejvyšší stranický post v Labouristické straně. Eaglová již nadále svému předsedovi nevěří a stejně jako další ,,vzpurní" poslanci požadují Corbynův odchod z čela strany za to, že se málo ,,bil" za setrvání Velké Británie v EU.

Corbynova podpora v Labouristické straně se sice zmenšuje, ale on je podle svých slov připraven pokračovat v práci. Jeho spojenci obvinili poslance, kteří chtějí Corbyna v čele strany vyměnit ze zastrašování a věří, že žádný vyzyvatel nemá v současné chvíli Corbyna porazit. Jeden z poslanců, kteří podporují Corbyna, řekl BBC, že ,,vzpurní poslanci žijí ve vlastní bublině" a jejich zorganizování odporu je otřesné, což charakterizuje úplnou absenci demokracie. 

Eaglová podle vlastních slov ,,zkoušela" pracovat pod Corbynem, ale zvlášť po brexitu už byla další spolupráce s ním nemožná. Proto se rozhodla oficiálně zveřejnit svou kandidaturu.

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace