Angela Merkelová se dokonale odkopala. Nezvládla migrační krizi, teď falešně mistruje historii

Angela Merkelová se dokonale odkopala. Nezvládla migrační krizi, teď falešně mistruje historii
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Angela Merkelová
21 / 06 / 2018, 09:00

Německá kancléřka Angela Merkelová bohužel nezná historii ani její souvislosti.

,,Pro poválečné vyhnání Němců ze střední a východní nebylo žádné ospravedlnění," řekla zcela vážně německá kancléřka Merkelová. Chtělo by se v tomto kontextu spíše parafrázovat, že pro neznalost historie není a nebylo žádné ospravedlnění. I když Merkelová dodala, že odsun Němců z těchto částí Evropy bylo následkem strašlivé nacionálněsocialistické diktatury, tato věta neměla být vůbec vyřčena.

psali jsme: Německý státní tajemník: Benešovy dekrety nepatří do Evropy

Odsun Němců v případě Československa byl logickým a jediným možným krokem v době těsně poválečné, který navíc schválila Postupimská konference. Stejně tak to platí i u dalších států, které byly okupovány a drancovány hitlerovci. I když odsun (zejména ten divoký) provázela řada excesů, v jejichž důsledků umírali lidé, nemění to nic na tom, že jejich odchod z československého území byl dobově podmíněný a nutný.

Merkelová, která by si spíše za nezvládnutou migrační krizi měla rychle sbalit fidlátka a jít od válu, nám tak prezentuje falešný a pokřivený obraz historie, jako by Československo a jiné státy, které ,,odsunovaly" Němce ze svého území, tak činily vlastně bezdůvodně.

psali jsme: První výstřely 2. světové války padly u Varnsdorfu

Proč si paní kancléřka nepoloží otázku, kolik Čechů bylo například vyhnáno ze zabraných Sudet v roce 1938, že tam také umírali, byli perzekvováni a byl jim zabavován majetek? Že v pohraničí ze strany sudetských Němců napojených na henleinovce probíhal v září 1938 nefalšovaný teror proti českému obyvatelstvu, četníkům. Anebo ještě jinak: Okupovalo v roce 1939 Československo Německo, nebo Německo Československo?

Merkelová svůj výrok snad nemohla ani myslet vážně. Pokud ano, mluví o věcech, kterým nerozumí. Pak by ale měla mlčet. 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku