Anglikánská církev napadla Davida Camerona za nedostatek soucitu s imigranty

Anglikánská církev napadla Davida Camerona za nedostatek soucitu s imigranty
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto Calais
03 / 08 / 2015, 14:00

Biskup z městečka Dover prosí premiéra, aby „znovu objevil, co je to být člověkem“.

Anglikánská církev učinila dramatický zásah do imigrantské krize a obvinila Davida Camerona za jeho "neužitečnou rétoriku". V rozhovoru biskup Trevor Willmott z Doveru obvinil politické osobnosti, včetně předsedy vlády, ze zapomínání jejich lidství a napadl média za šíření toxických nálad určených k šíření odporu vůči přistěhovalcům.

"Stali jsme se krutým světem, a když jsme se stali krutými k ostatním a zapomínáme na naše lidství, pak skončíme na této mrtvé pozici," řekl. "Musíme znovu objevit, co je to být člověk, a že na každém člověku záleží."

Ve čtvrtek premiér čelil mezinárodnímu opovržení, když popisoval migranty snažící se proniknout do Británii jako "roj ", a když slíbil zavést další represivní opatření, jako další vycvičené psy a oplocení v Calais.

Plot v Calais

A není to jen církev, která na Camerona za jeho tvrdý postoj útočí. Mezinárodní charita Save the Children upozorňuje na skutečnost, že migranti jsou lidé a mnozí prchající před hrůzným zneužíváním, nebo extrémním nebezpečím.

Podle náměstka primátora města Calais, Philippe Mignoneta je premiér Velké Británie rasista.

Zvláštní zástupce OSN pro migraci, Peter Sutherland se domnívá, že si Britové nevzali poučení z nacismu. "Mnozí z těch, v Calais jsou uprchlíci, stejně jako byli Židé v roce 1939," řekl. "Mohou dokázat, že byli a jsou pronásledováni a budou pronásledováni, pokud budou vráceni."

V sobotu Británie oznámila, že také souhlasí s Francií ohledně posílení bezpečnosti okolo Eurotunnelu, včetně dalších posil stráží a technologií jako CCTV, infračervené detektory a nasvícení, které bude Británie financovat.

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace