Ani Hitler se nesnížil k použití bojového plynu jako Asad, prohlásil Trumpův mluvčí

Ani Hitler se nesnížil k použití bojového plynu jako Asad, prohlásil Trumpův mluvčí
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Sean Spicer
12 / 04 / 2017, 08:00

Ani nacistický vůdce Adolf Hitler se nesnížil k tomu, aby během druhé světové války použil chemické zbraně. Včera to na tiskové konferenci prohlásil mluvčí Bílého domu Sean Spicer, který tak okomentoval chemický útok v Sýrii, ze kterého Spojené státy viní režim tamního prezidenta Bašára Asada.

Na následný dotaz novinářky o upřesnění, co přirovnáním k Hitlerovi myslel, vysvětlil, že nacistický vůdce nikdy chemický arzenál nenasadil způsobem jako Asad. Hitler je nicméně zodpovědný za vyhlazovací tábory, kde nacistické Německo masově likvidovalo především židy v plynových komorách.

,,Mám na mysli sarin, nikdy plyn nepoužil proti vlastní lidem způsobem, jako to činí Asad," vysvětlil Spicer. Další novináři v sále k tomu namítli, že Hitler nervový plyn využíval k holokaustu. ,,Ne ale jako Asad, kdy plyn shazoval ve městech na nevinné obyvatele," dodal Spicer.

Zatímco se většina historiků podle CNN shoduje na tom, že nacistické Německo na bitevním poli nepoužilo chemické zbraně, tak v plynových komorách ve vyhlazovacích táborech zahynuly miliony lidí.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku