Ani jeden migrant neprojde! Aktivisté z francouzské vesnice staví okolo hotelu zeď. Nechtějí, aby v něm bydleli uprchlíci

Ani jeden migrant neprojde! Aktivisté z francouzské vesnice staví okolo hotelu zeď. Nechtějí, aby v něm bydleli uprchlíci
Popisek: zeď
26 / 07 / 2017, 07:45

Francouzští aktivisté z vesnice Séméac začali stavět zeď okolo hotelu, kam mají být přemístěni migranti.

Aktivisté z místní skupiny Collectif Séméac chtějí zamezit přemístění několika desítek migrantů do opuštěného hotelu, a tak staví zeď, která by tomu zabránila. Hotel může pojmout celkem 85 migrantů.

psali jsme: ,,Samozvaná" pomsta italského starosty: Zabarikádoval auty hotel, kam měli být umístěni migranti

Zeď je zatím necelé dva metry vysoká a dvacet metrů dlouhá. Aktivisté zdůvodňují svůj plán tím, že nechtějí, aby se hotel přeměnil v migrantské centrum. Nesouhlasí také s masivním přílivem migrantů do vesnice o 5 000 obyvatelích. Poukazují také na skutečnost, že místní školy mají problém se s přítomností migrantů ve vesnici vyrovnat a nezvládly by umístění tolika uprchlíků. 

Laurent Teixeira, který skupinu Collectif Semeac vedem prohlásil, že vesnice se nestaví proti těm, kteří potřebují opravdu pomoc v nouzi. To, co však Teixeirovi vadí, je fakt, že hotel může být přeměněn na migrantské centrum, a to ještě k tomu v centru vesnice, jež je poměrně hustě zalidněné.

Nezamlouvá se mu ani neprůhlednost plánovaného přemístění migrantů do hotelu. Teixeira tvrdí, že s místními obyvateli tento krok nikdo nekonzultoval. ,,Vzdoroakce" ve formě stavby zdi tak bude podle něho pokračovat dále. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku