Ankara zakázala dočasně veřejná shromáždění kvůli možné teroristické hrozbě

Ankara zakázala dočasně veřejná shromáždění kvůli možné teroristické hrozbě
Autor: Flickr.com|Popisek: Ankara
18 / 10 / 2016, 12:00

Do 30. listopadu budou manifestace, mítinky, demonstrace a jiné veřejné akce zakázány kvůli možnému teroristickému útoku.

Zákaz se týká ulic, náměstí, parků a dalších exponovaných míst. Rozhodnutí jde ruku v ruce s výjimečným stavem a dalšími bezpečnostními opatřeními, které následovaly bezprostředně po nezdařeném puči z 15. července.

Rozhodnutí bylo přijato také proto, aby bylo podle ankarského guvernorátu zajištěno bezpečí a veřejný pořádek. Ankarský guvernorát dostala podle televize Al-Džazíry informaci od zpravodajské služby, že Ankaře má hrozit teroristický útok od ,,zakázané teroristické organizace", která má v blíže nespecifikovaném časovém horizontu na ni udeřit.

Zatím se neví, které organizace to jsou, nicméně Al-Džazíra upozorňuje na tom, že potenciální útoky by měly být vedeny právě na demonstrace a větší shromáždění lidí na veřejných místech.

 

Zdroj: aljazeera.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace