Anketa: Němci mají strach z lupičů i z teroristických útoků

Anketa: Němci mají strach z lupičů i z teroristických útoků
Popisek: Ilustrační foto
27 / 12 / 2015, 10:30

Největší obavy mají Němci z teroristických útoků (27 procent) a z krádeží vloupáním (26 procent).

Podle online průzkumu mínění provedeného institutem YouGov u obyvatel v Německu se v posledním roce  podle 4 procent respondentů zhoršil jejich pocit bezpečí, naopak 2 procenta se cítí bezpečněji. Informaci zveřejnil německý server mittelhessen.de.

Největší obavy mají Němci z teroristických útoků (27 procent) a z krádeží vloupáním (26 procent). Strach z vloupání do bytů a domů mají především starší občané, přitom ale 45 procent Němců nechrání "nijak významně" svůj domov. Více jak čtvrtina respondentů uvedla, že si zabezpečila svoji domácnost přídavnými bezpečnostními zámky na okna a dveře, ale pouhých 10 procent si pořídilo komplexní zabezpečovací systém, nicméně 17 procent plánuje v následujících 12 měsících "upgrade" svého zabezpečení. Pouze 3 procenta respondentů si pro svoji ochranu pořídila střelnou zbraň. 

V roce 2014 se zvýšil počet krádeží vloupáním zhruba o dvě procenta na 152.123 případů v celém Německu. Ve stejné době ale stoupl také počet neúspěšných pokusů o vloupání až o 16 procent, což je podle policie známkou toho, že se vyplatila investice do zabezpečovacích zařízení. 

Pro svoji sebeobranu používají Němci nejčastěji pepřový sprej, až 15 procent respondentů uvedlo, že jej má u sebe na ochranu před potencionálními útočníky. Kapesní nože pro svoji sebeobranu používá 7 procent respondentů a střelnou zbraň pouze 2 procenta dotázaných. Dvě třetiny respondentů nepoužívá pro svoji sebeobranu nic.

Průzkumem se potvrdil trend poklesu pocitu bezpečí u německých obyvatel a podle listu výsledky korespondují s nedávno zveřejněnou studií, kde se uvádí:

"55 procent německých občanů se dívá s nedůvěrou do příštího roku, o čtvrtinu více než v loňském roce, a téměř o polovinu více než v roce 2013. Současná humanitární krize a rostoucí obavy z teroristických útoků je příčinou neklidného spánku obyvatel, kteří pochybují o pozitivní budoucnosti," uvedl Reinhardt. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace