ANO nám ,,ukradlo" program, ukřivděně brečí ČSSD

ANO nám ,,ukradlo&quote; program, ukřivděně brečí ČSSD
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Jan Hamáček a Jiří Zimola
20 / 02 / 2018, 14:00

Sociální demokracie brečí, že jí hnutí ANO vytunelovalo program. Dovolím si poukázat na zákon, neb když je nouze nejvyšší, paragraf je nejbližší.

V tomto případě poukazuji na ust. Občanského zákoníku, § 1045, který se zove:

"Přivlastnění"

§ 1045

(1) Věc, která nikomu nepatří, si každý může přivlastnit, nebrání-li tomu zákon nebo právo jiného na přivlastnění věci. Movitá věc, kterou vlastník opustil, protože ji nechce jako svou držet, nikomu nepatří."

K tomu ještě doporučuji dostudovat, jak to je s opuštěnými věcmi movitými. Je fakt, že nálezce - tedy hnutí ANO - neohlásil nález programu ČSSD na obecním úřadě, jak by bylo vhodno a právně správno, a obecní úřad tedy nemohl vyhlásit pátrání po právoplatném vlastníkovi, aby se o věc ztracenou přihlásil.

Nicméně je nutno připomenout, že ze strany ČSSD nešlo v případě programu o věc ztracenou či opuštěnou, ale o věc ZAPUZENOU, a to v nejlepší tradici práva šaría, kdy program ČSSD byl svým původním taťkou již řadu let zapuzován opakovaným zvoláním "zapuzuji tě, zapuzuji tě, zapuzuji tě..." Zapuzenému programu pak ANO poskytlo útulek v čistém kotci s dekou, miskou vody a granulí. Program odčervilo, proočkovalo a nadále se k němu chovalo v dobré víře jako k věci vlastní. 

Uvedeného postupu si kupodivu všiml sponzor útulku, totiž voličstvo a podle toho se též zachovalo. Prostě zafandilo tomu, kdo jeho miláčka nevykopl z boudy...

Nedovedu si dost dobře představit, jak by šťastného hafíka nyní ČSSD opět zpětně získalo. 

Navrhuji, aby nálezci (o jehož skutečných úmyslech je možno pochybovat a mít na ně svůj názor, leč v současné době to prostě je zachránce) byla k opuštěnému a zachráněnému programu poskytnuta i bouda: nejlépe ta, co se jí říká Liďák. Následně doporučuji sloučení pod názvem ANO(ČSSD) případně ANO-VKS(b).

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Autor: JUDr. Klára Samková (Facebook)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace