Anonym vyhrožoval bombou na Hlavním nádraží v Praze. Evakuováno bylo 500 lidí.

Anonym vyhrožoval bombou na Hlavním nádraží v Praze. Evakuováno bylo 500 lidí.
Autor fotografie: Dollarphotoclub|Popisek: Ilustrační foto
20 / 08 / 2015, 10:30

Stovky lidí muselo opustit nástupiště, všechny vlaky mají až hodinová zpoždění.

Krátce před 8:00 hod. volal na policii podle jejího mluvčího pracovník Českých drah. "Obdržel informaci, že je ve vlaku nástražný výbušný systém," uvedl mluvčí. Souprava firmy RegioJet stála na osmé koleji a měla před osmou hodinou vyjet  do Košic.

„Cestující, kteří měli jet tímto spojem, jsme o situaci okamžitě informovali. Nabídli jsme jim možnost stornovat jízdenky a cestovat jiným spojem," uvedla mluvčí RegioJetu Radka Šťávová. Konečné zpoždění spoje bude záležet na tom, jak dlouho potrvá policejní vyšetřování. 

Vlak prohledával policejní pyrotechnik, nic ale nenašel. „Pět minut před desátou hodinou byl zásah ukončen s negativním výsledkem. Policie nyní bude pátrat po pachateli, který je podezřelý ze šíření poplašné zprávy,“ uvedl Daněk. Evakuace týkala přibližně pěti stovek lidí, kteří čekali v hlavní hale nádraží. I tak ale spoje nabraly zpoždění několika desítek minut. Zdroj: praha.idnes.cz

Zdroj: ceskatelevize.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace