Anonymous slíbilo islámistům pomstu za masakr v Nice

Anonymous slíbilo islámistům pomstu za masakr v Nice
Autor fotografie: Screenshot YouTube
18 / 07 / 2016, 09:45

Hnutí Anonymous zveřejnilo video, ve kterém slibuje "vystopování všech teroristů, kteří jsou zodpovědní za útok v Nice".

Ve videu zveřejněném na YouTube už v pátek Anonymous uvádí, že budou "bránit naše hodnoty a naši svobodu". Zdroj: rt.com

Islámský stát tvrdí, že řidič, který ve čtvrtek spáchal teroristický útok ve francouzském přístavním městě Nice, při němž zabil na promenádě během oslav státního svátku nejméně 84 lidí, patřil mezi jeho bojovníky. S odvoláním na svůj bezpečnostní zdroj to uvedla tisková agentura Amak, která je napojena na radikály z IS.


Odkazují přitom na podobné sliby, které učinili po útocích v Bruselu a Paříži "Už tehdy jsme jasně vyjádřili naše odhodlání neutralizovat kohokoliv, kdo bude útočit na naši svobodu. Totéž uděláme i teď, právě se mobilizujeme."  

Hackeři Anonymous vyhlásili Islámskému státu válku

V listopadu 2015 po pařížských útocích uvedli Anonymous, že zablokovali nejméně dvacet tisíc účtu na Twitteru, které byly napojeny na IS. O několik měsíců později po bruselských útocích slíbili teroristům, že je stihne "přísný trest" a na darknetu zaútočili na elektronické systémy IS. 

Skupina už dříve oznámila zahájení kybernetické války proti Turecku za jeho údajnou podporu islámskému státu.  

 

Tagy článku