Anonymous tvrdí, že překazili teroristický útok džihádistů v Itálii

Anonymous tvrdí, že překazili teroristický útok džihádistů v Itálii
Autor: YouTube/screenshot/AnonymousItaliaTV1|Popisek: AnonymousItaliaTV1
28 / 12 / 2015, 12:15

Anonymous slíbili hned po pařížských teroristických útocích 13. listopadu, že budou džihádisty pronásledovat po celém světě.

Internetové aktivisté prostřednictvím účtu na Twitteru oznámili "Tento měsíc jsme potichu pracovali a už jsme překazili jeden útok islámského státu proti Itálii a doufáme, že se nám podaří zablokovat i další." Informaci zveřejnil server dailymail.co.uk.

Hackeři neposkytli žádné bližší podrobnosti o údajném teroristickém útoku. Odborníci již dříve varovali, že islámisté zneužívají sociální sítě ke komunikaci se svými sympatizanty po celém světě a jejich prostřednictvím se i aktivizují v boji proti "nevěřícím psům".

Pokouší se je v rámci svých propagačních akcí přesvědčovat, aby opustili svůj domov a rodiny a přišli bojovat na Střední východ podle pokynů "agentů IS", kteří je propašují přes hranice do Sýrie nebo Iráku. 

Mluvčí Anonymous na videu YouTube tvrdí ve francouzštině: "Anonymous vás bude stíhat po celém světě. Měli byste vědět, že si vás najdeme a nenecháme vás v klidu. Zahájili jsme proti vám největší operaci, čekejte mohutné kybernetické útoky. Válka je vyhlášena. Buďte připravení. Francouzi jsou silnější než vy, a vyjdou z těchto zvěrstev ještě silnější." 

Na účtu #OpParis vyzývá Anonymous k útokům proti islámistickým webovým stránkám i ke krádežím cenných informací. 

Začátkem prosince zaútočili hackeři proti Turecku a obvinili vrcholné turecké politiky z podpory IS. Při útoku napadli až 40.000 webových stránek po celém Turecku včetně "root serverů". Současně pohrozili Turecku, že sabotují servery tureckých letišť, bankovních institucí, vojenských služeb i vládní servery, pokud Turecko nezastaví pomoci islámskému státu. 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace