Anonymous varují před omezováním našich práv: Nebojte se, chraňte svoji svobodu!

Anonymous varují před omezováním našich práv: Nebojte se, chraňte svoji svobodu!
Autor fotografie: Anonymous Denmark|Popisek: Anonymous varují
08 / 03 / 2015, 13:00

Dánská vláda chce omezit práva občanů, jako záminka jí slouží strach před terorismem. Opakuje se stejný scénář jako v USA a Kanadě.

Skupina Anonymous z Dánska zveřejnila na YouTube svoje čtyřminutové video letos 2. března, jako reakci na dva teroristické útoky v Kodani v minulém měsíci.

Psali jsme o nich v článcích "Selhala dánská tajná služba, vláda a bezpečnostní složky?" a "Teroristické úroky v Kodani - opět selhala bezpečnostní opatření? Po kolikáté už?Dánská vláda se po víkendových teroristických útocích rozhodla navýšit rozpočet pro policii a tajné služby. Vyšly najevo nové skutečnosti, policie neměla výcvik ani vybavení a tajná služba byla na teroristu upozorněna před půl rokem.

Sdělení Anonymous má svoji logiku. V našem článku "Jaká je pravděpodobnost, že zahynete při teroristickém útoku?" jsme zveřejnili statistická data, ze kterých vyplývá, že je mnohem pravděpodobnější, že vás zabije mozková mrtvice, psaní SMS při řízení auta, alkoholismus, otrava jídlem, obezita, nebo lékařské pochybení, než že vás zabije terorista. 

Mluvčí Anonymous varuje, aby se Dánové, ze strachu z teroristických útoků, nevzdávali svých práv, ke kterému dojde v rámci vládou navrhovaných protiteroristických opatření. "Teroristé se snaží šířit strach, a zdá se, že se jim to podařilo," a dánská vláda se snaží využít strachu "k omezení práv svých občanů". Pod rouškou podobných opatření dochází k dalším a dalším omezením osobních práv a svobod občanů, stejně jako tomu je v USA nebo v Kanadě.

Anonymous: "Nepodávejte se strachu. Nedovolte, aby smrt lidí ve Francii a v Dánsku byla marná. Ať svět vidí, že se jich nebojíte,  a že se nikdy nevzdáte své svobody projevu. Ať ISIS ví, že každý z vás je připraven ochotně bránit svoji svobodu. Musíme věřit ve svobodnou společnost, protože pokud začneme věřit, že nejsme v bezpečí a že potřebujeme omezení, potom naše svoboda končí."...Všichni jsme bližní, a média po celém světě se snaží vytvořit rozdělení mezi rasami. Nedejte se, neposkytujte svým vládám další důvod k omezování vaší svobody a větší kontroly nad vámi. Anonymous nenechají teroristický útok nepotrestaný. "Operace ISIS" pokračuje i dál, budeme shazovat jejich internetové stránky a likvidovat jejich vzájemnou komunikaci. Kdo je zastáncem svobody projevu, ať se k nám připojí. My jsme anonymní. My jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávejte nás."


K omezování osobních svobod postupně dochází a bude docházet i dál. Státy se čím dál víc, pod záminkou protiteroristických opatření, snaží zvýšit dohled nad svými občany i uzurpovat čím dál větší pravomoci. Pravidelně na to upozorňujeme v našich článcích:

Zdroj: Anonymous Denmark

Psali jsme také:

Válka hackerů - Anonymous bojují proti islámistům. A mají úspěch.

Válka hackerů - Anonymous proti islámistům

Teroristické útoky ve Francii pokračují - další dva zastřelení a rukojmí v košer obchodě

Tajné služby i policie selhaly. Al-Káida vyhrožuje dalšími teroristickými útoky.

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Bezprecedentní teroristický útok radikálních islamistů v Paříži. Evropa je v šoku

 

Tagy článku