Antické město Nimrud bylo srovnáno se zemí

Antické město Nimrud bylo srovnáno se zemí
Autor fotografie: tvshow1000|Popisek: Antické město Nimrud bylo srovnáno se zemí
12 / 04 / 2015, 11:00

Bojovníci IS pokračují v totálním ničení největšího kulturního dědictví. Světová média informují o zničení starověkého města, které bylo smazáno z povrchu země.

Islámský stát zveřejnil video, na kterém ukazuje, jak jeho "bojovníci" pokračují v ničení starobylých památek v Iráku. Tentokrát jim padlo za oběť největší archeologický poklad, město Nimrud založené už ve 13. století před naším letopočtem. 

Už začátkem března zničili islámští primitivové část cenných památek "Islámisté srovnali se zemí další památky v Sýrii". Teď se vrátili do Nimrudu, aby dokončili dílo zkázy. 

Nimrud bylo starověké asyrské město, které leželo na řece Tigris jižně od Ninive. Ve starověkém období se nazývalo Kalchu (Kalach). Arabové ho později nazývali Nimrud podle legendárního lovce Nimroda. Město zabíralo území přibližně 41 km2 a jeho ruiny byly až do nedávna k vidění kilometr od vesnice Númaníja, asi 30 kilometrů jihovýchodně od Mosulu.(zdroj: wikipedia)

Islámisté zničili ruiny pomocí buldozerů a výbušnin, protože vedou válku proti "falešným modlám". Řada památek z Nimrudu je naštěstí uložena v zahraničních muzeích, ale IS už dříve padly za oběť sochy "Aladlammú", znázorňující okřídlené bestie s lidskými hlavami.

 IS má pod vládou území, na kterém je téměř 1800 památek z celkem 12 tisíc archeologických nalezišť v zemi.

Zdroj: news.sky.com, video YouTube tvshow1000

 

Tagy článku