Antisemitismus na německých školách. Židé odhlašují svoje děti ze státních škol.

Antisemitismus na německých školách. Židé odhlašují svoje děti ze státních škol.
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
03 / 03 / 2015, 10:00

Slovo Žid je nyní považováno v mnoha německých školách za urážku. Příčinou jsou nejen útoky arabských spolužáků.

S informací přišel včera německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Stále více židovských rodin odhlašuje svoje děti ze státních škol a přemisťují je do židovských institucí. Děti jsou v některých  školách slovně i fyzicky napadány za svoji náboženské vyznání nebo jen příslušnost ke komunitě.

"Bohužel, 70 let po holokaustu jsou v Německu místa, kde je vnímáno jako provokace, pokud máte na hlavě jarmulku nebo náhrdelník s Davidovou hvězdou,  a může to být důvodem k útokům", uvedl předseda Ústřední rady Židů v Německu Josef Schuster.

Problém se již netýká jen těch částí měst, kde je vysoký podíl cizinců z arabských zemí, ale i v ostatních, dosud bezproblémových místech. V Berlíně se v posledních letech zvýšil počet antisemitských incidentů. Pachateli byli nejen arabští přistěhovalci, ale i příslušníci krajní pravice.

O nebezpečí teroristického útoku v německých Brémách, které trvá i po víkendu, jsme psali v článku "Bezpečnostní opatření v Brémách se zaměřila na židovskou komunitu"

Někteří příslušníci židovské komunity mají v úmyslu emigrovat ze země, nicméně většina jich chce v Německu zůstat, protože potom by antisemitští předáci dosáhli svého. 

Izraelská vláda výrazně zvýšila svoje úsilí podporovat přistěhovalectví z evropských zemí, kde nejsou Židé v bezpečí. ("Izrael vyzývá evropské Židy k emigraci. Trpělivost došla po teroristických útocích")

Psali jsme také:

Zatýkání islámistů v německých Brémách. V ulicích jsou ozbrojenci se samopaly

Ředitel EUROPOLU: tisíce Evropanů jsou pro nás teroristickou hrozbou, požadujeme větší pravomoci

Jak se evropské státy vypořádají se svými občany bojujícími za Islámský stát?

České tajné služby se obávají radikálních islamistů. Požadují změnu zákona o tajných službách

Francouzské bezpečnostní orgány věděly o nebezpečí teroristického útoku. Jsou ale bezradné

Zvěrstva islámistů se odehrávají jen dvě stě kilometrů od EU

 

Tagy článku