Aplikace Witness: V nouzi spustí živé nahrávání zvuku i obrazu a lokátor GPS

Aplikace Witness: V nouzi spustí živé nahrávání zvuku i obrazu a lokátor GPS
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační foto
03 / 05 / 2015, 21:00

Živý přenos videa a zvuku v případě nejvyšší nouze.

Vývojář Marinos Bernitsas představil včera na konferenci TechCrunch aplikaci pod názvem Witness Svědek, která podle něj může být využita k záchraně životů. Vychází z předpokladu, že chytrý telefon má už u sebe téměř každý člověk, a pro případ nouze má tedy vždy po ruce kameru, mikrofon i GPS.

Proti jiným aplikacím, které již existují a umožňují zasílat textové zprávy nebo oznámení na sociální sítě, tato aplikace využije fotoaparát a senzory ve smartphonu jako důkazní materiál pro orgány činné v trestním řízení.

Uživatel telefonu musí pouze nastavit telefonní kontakty pro nouzové volání. V případě nouze zmáčkne majitel telefonu s aplikací Witness "tísňové tlačítko", kterým se iniciuje nahrávání obrazu a zvuku a streamované video se objeví na webové stránce aplikace.

Witness

Kontaktům se ohlásí automatický záznam o příteli v nouzi a současně se zobrazí SMS. Na webu je možné zjistit i přibližnou polohu mobilu a podle textové zprávy je možné "sledovat tento incident v reálném čase". Po celou dobu vysílání je mobil volaného v pohotovostním stavu a útočník tedy není schopen rozpoznat, že veškeré dění v jeho okolí je monitorováno. 

Witness Witness

Zdroj: TechCrunch

Tagy článku