Apple a Google: konec outsourcingu bezpečnostních služeb. Za vše mohou firemní autobusy

Apple a Google: konec outsourcingu bezpečnostních služeb. Za vše mohou firemní autobusy
Autor: Dollarphotoclub|Popisek: I konec outsourcingu bezpečnostních služeb
04 / 03 / 2015, 16:15

Apple převede své bezpečnostní zaměstnance, kteří do této doby pracovali na smlouvu, na plný pracovní úvazek. Společnost Google udělala podobný krok na konci minulého roku.

Apple převede své bezpečnostní zaměstnance, kteří do této doby pracovali na smlouvu, na plný pracovní úvazek. Toto rozhodnutí zapadá do současného trendu lídrů technologií, kteří snižují využití externích pracovních sil pro netechnické pozice. Společnost Google udělala podobný krok na konci minulého roku, když zaměstnala na klasický úvazek 200 bezpečnostních pracovníků.

Po celoročním hodnocení se společnost Apple rozhodla najmout většinu svých bezpečnostních pracovníků v Silicon Valley na plný úvazek. Bezpečnostní stráže budou mít, stejně jako ostatní zaměstnanci Apple, nárok na plné zdravotní pojištění, příspěvky na důchodové připojištění, rodičovskou dovolenou a další výhody.

„Hodláme najmout větší množství bezpečnostních pracovníků na plný úvazek,“ uvedla mluvčí společnosti. „Doufáme, že prakticky všechny tyto pozice obsadíme zaměstnanci našeho současného dodavatele bezpečnostních služeb a že budeme na tomto procesu úzce spolupracovat.“

Současní smluvní zaměstnanci si budou moci požádat o nové smlouvy na plný úvazek. Společnost Apple bude i nadále využívat smluvní ochranku, ale pouze v případě, že bude potřebovat dočasně rozšířit své síly kvůli nenadálým událostem.

V současné finanční situaci se bohaté technologické společnosti dostaly pod zvýšenou kontrolu, co se týká smluvních vztahů. Ve chvíli, kdy Apple a Google přidali bezpečnostní strážce na své výplatní pásky, začali se spojovat ostatní provozní pracovníci a také požadují vyšší platy a  benefity. 

Většina technologických společností v Silicon Valley využívá kyvadlové autobusy k přesouvání svých zaměstnanců po poloostrově San Francisco. A právě tyto autobusy se staly ohniskem nepokojů kvůli rostoucí majetkové nerovnosti. Řidiči společnosti Facebook, Yahoo, Apple, Genentech, eBay a Zynga minulý týden hlasovali pro vytvoření zaměstnaneckých odborů a pro zvýšení platů. Na základě smlouvy schválené minulý měsíc řidiči společnosti Facebook již pracují na plný úvazek a dostávají o zhruba 33 000 dolarů navíc na mzdách a zaměstnaneckých výhodách oproti dřívějšku.

Podle největší americké burzy NASDAQ technologické společnosti zažívají boom a největší firmy v oboru doslova sedí na desítkách miliard dolarů v hotovosti. Tyto skutečnosti znemožňují společnostem, aby se vymlouvaly, pokud jde o zabezpečení pracovního komfortu pro své zaměstnance, a tak lze očkávat v centru vývoje technologií další změny.

Zdroj: www.techcrunch.com, www.mercurynews.com

Psali jsme také:

M2C zabezpečí polské nákupní středisko Manufaktura

Skandál v australském nákupním centru - ochranka tajně pořizovala intimní záběry žen

Přepadení bezpečnostní agentury - policie žádá o pomoc

POVOLÁNÍ: SECURITY KONTRAKTOR

Švédská ochranka údajně napadla muslimského chlapce

Soukromé bezpečnostní služby a spolupráce se státní správou

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace