Arabky pokousaly a poplivaly rakouské policisty

Arabky pokousaly a poplivaly rakouské policisty
Autor: Arcadiuš, flickr.com, (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto
26 / 08 / 2016, 12:00

Divoká potyčka se odehrála v úterý odpoledne v lázních Zell am See v rakouské spolkové zemi Salcbursko.

Policisté byli přivolání do místní banky, kde eskaloval spor mezi dvěma Arabkami a zaměstnancem banky. Po příchodu policistů se ale vztek obou žen obrátil proti strážcům zákona.

Lázně Zell am See jsou už dlouhou dobu velmi oblíbenou destinací navštěvovanou arabskými turisty. Nicméně tentokrát mají místní s hosty z Orientu špatné zkušenosti, píše rakouský deník krone.at

Důvodem celého incidentu bylo, že zaměstnanci banky požadovali kvůli několika směnárenským operacím předložení cestovního pasu 48 leté ženy a její 20 leté dcery. To turistky očividně tak rozzuřilo, že začaly zaměstnancům sprostě nadávat. Ti tedy přivolali policii.

Dívka ale policistu po příjezdu okamžitě napadla, kopla ho do nohy, pokousala ho a plivala na něj. Její matka si to zase "vyřídila" s bankovní úřednicí, na kterou plivala a chtěla ji dát facku. Obě byly policií zadrženy a nakonec musely zaplatit kauci za propuštění z vazby.

Z rakouského luxusního střediska Zell am See se stala prakticky arabská destinace, napsal před několika dny server tyden.cz. Kvůli invazi bohatých Arabů mají obchody arabské nápisy, na ulicích jezdí "arabské" taxíky a centrum města připomíná spíše saúdskoarabský Rijád než rakouské městečko.

Důvod je jednoduchý. Kaprun i Zell am See, dvě luxusní lyžařská a turistická centra v Rakousku, začala v době hospodářské krize kolem roku 2008 masivně lákat bohaté turisty z arabských zemí, kteří měli nahradit úbytek zejména německé klientely. A reklama se setkala s fenomenálním úspěchem. Už tři roky po sobě jsou Arabové v Zell am See společně s Němci druhými nejpočetnějšími návštěvníky, loni jich do desetitisícového rakouského městečka přijelo na dovolenou přes 70 tisíc. Jenže Arabů už je ve středisku tolik, že se to přestává líbit turistům z jiných zemí.

Foto: Muslim women, Arcadiuš, flickr.com, (CC BY 2.0)

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace