Archanděl útočí na teroristy ISIS

Archanděl útočí na teroristy ISIS
Autor fotografie: IOMAX USA|Popisek: Archangel
15 / 08 / 2015, 16:00

Americká firma Iomax ze Severní Karolíny prodává na mezinárodním trhu lehký útočný turbovrtulový letoun jménem Archangel. Tento stroj je určen k boji proti povstalcům, teroristům a na obranu hranic.

Hlavní výhoda tohoto stroje? Cena provozu oproti proudovému stroji je pouhý zlomek hodnoty letové hodiny vyspělejšího stroje a díky své rychlosti, nebo spíše pomalosti je Archangel ideální k útokům na pozemní cíle.

Aktuální video z Air Show v Paříži

Archangel se účastní bojům proti ISIS coby součást leteckých sil Spojených Arabských Emirátů. A na svých šesti závěsnících může nést například pumy Paveway II GBU-12, GBU-58 LGBs, nebo střely AGM-114 Hellfire, viz obrázek.

Hellfire

Kokpit je dvousedadlový, vepředu sedí pilot

Archangel

Vzadu operátor zbraňových systémů.

Archangel

Iomax nabízí nejnovější verzi stroje Archangel Block 3 takzvaný Border Patrol Aircraft vzdušným silám Filipín (PAF) jako náhradu strojů Rockwell OV-10 Bronco.

Zdroj: IOMAX USA, Janes

Psali jsme také:

Boeing 747-8 novým Air Force One

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

Ruští medvědi provokují nad La Manche

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.