Archeologové našli 2 300 let starý hrnec na vaření. Obsahoval i zachované kraví kosti

Archeologové našli 2 300 let starý hrnec na vaření. Obsahoval i zachované kraví kosti
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: lebka
18 / 12 / 2016, 13:00

Tým čínských archeologů objevil v hrobce několik tisíc let starou nádobu na vaření. Obsahovala větší množství kravích kostí, které byly překvapivě ve velmi zachovalém stavu.

Archeologové prohlásili, že 2300 let starý hrnec na vaření spadá do doby Království Čchu. Tento zajímavý objev byl učiněn 13. prosince ve městě Sin-jang nacházející se v provincii Che-nan v centrální Číně.

Čtěte také: Obrovský úspěch čínských archeologů: Ve městě Tchung-čou objevili starobylé město a přes tisíc hrobek

Sin-jang byl hlavním městem Království Čchu, které vládlo v centrální a východní Číně mezi lety 1100 - 223 před Kristem.

 

Vykopaná relikvie ihned putovala na analýzu do laboratoře, která se specializuje na analýzu zvířecích kostí. Experti následně zjistili, že kosti pocházejí z kravích předních nohou.

Podle Wu Zhijianga z Institutu kulturních památek a archeologie v Sin-jangu se hrnec jednak používal pro vaření polévek pro mrtvé a jednak pro přepravu zabitých zvířat během pohřebního obřadu. 

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace