Armáda České republiky zaujala návštěvníky Dne IZS technikou

Armáda České republiky zaujala návštěvníky Dne IZS technikou
Autor fotografie: Jana Deckerová, Armáda ČR|Popisek: Děti si mohly vojenskou techniku prohlédnout opravdu zblízka
31 / 08 / 2015, 17:00

V sobotu 29. srpna se v areálu Výstaviště Praha v Holešovicích konal Den Integrovaného záchranného systému, při kterém se na jednom místě představily všechny složky IZS, včetně Armády České republiky.

Za resort obrany se akce zúčastnili náměstek ministra obrany Daniel Koštoval a zástupce náčelníka Generálního štábu AČR brigádní generál Petr Mikulenka.

Několik tisíc návštěvníků si v sobotu odpoledne nenechalo ujít příležitost prohlédnout si zblízka techniku a vybavení všech složek Integrovaného záchranného systému, Armády České republiky, Celní správy či záchranářů. Součástí programu byly jak statické, tak především dynamické ukázky.

Svou techniku představila návštěvníkům Vojenská policie, autor: Jana Deckerová

Armádu České republiky v pražských Holešovicích reprezentovala 4. brigáda rychlého nasazení, 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany a Vojenská policie. Divákům a vojenským nadšencům vojáci 43. výsadkového praporu z Chrudimi předvedli obrněný transportér Pandur, lehké obrněné vozidlo Iveco, Land Rover Defender 130 Kajman a další vojenskou výstroj i výzbroj.

4. brigáda rychlého nasazení představila mimo jiné i obrněný transportér Pandur, autor: Jana Deckerová

Vojenští chemici zaujali lehkým obrněným vozidlem pro radiační, chemický a biologický průzkum a také představili malé dekontaminační vozidlo. Vojenští policisté se prezentovali zásahovým vozidlem pyrotechnické služby, mobilním kontrolním pracovištěm vstupu či ručními zbraněmi. Odbor komunikace představil návštěvníkům vzdělávací program Příprava občanů k obraně státu POKOS a nechyběl ani informační stánek pro zájemce o vstup do Armády ČR či k Aktivní záloze.

„To, že je dnes česká armáda tady, znamená, že do Integrovaného záchranného systému bezesporu patří,“ uvedl náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic MO Daniel Koštoval, a dodal, že i když lidé dnes mají méně příležitostí se s vojáky osobně setkávat, je důležité, aby poznali, jakou technikou, výzbrojí a výstrojí disponují.

Jeho slova potvrdil i zástupce náčelníka Generálního štábu – ředitel Společného operačního centra MO brigádní generál Petr Mikulenka. „Vojáci tady dnes svojí přítomností prezentují, že jsou nedílnou složkou Integrovaného záchranného systému a že jsou připraveni se svojí technikou a dalšími schopnostmi ostatním složkám v případě ohrožení pomoci a spolupracovat s nimi.“

Zdroj: Armáda ČR, acr.army.cz, autor foto: Jana Deckerová

Tagy článku