Armádní síly Lotyšska a USA společně na cvičení Atlantic Resolve

Armádní síly Lotyšska a USA společně na cvičení Atlantic Resolve
Autor: US Army|Popisek: Vojáci USA
11 / 02 / 2015, 16:30

Lotyšská armáda se účastní pravidelného cvičení Atlantic Resolve zasahujícího území několika členských států aliance.

Tohoto cvičení se kromě lotyšských vojáků účastní i armádní síly dalších států bývalého SSSR - Estonska a Litvy. Na operaci Atlantic Resolve se podílí tradičně i Polsko a Německo.  Ve světle stávajících událostí je toto společné cvičení ukázkou podpory USA svým spojencům v NATO.

Vzhledem k hláškám Putinova poradce Sergeje Markova (psali jsme zde: Putinův poradce: Estonsko a Lotyško ať se nás bojí!) jsou tato cvičení důležitá pro Pobaltské státy, které potřebují cítit podporu svých spojenců. Sergej Markov je mimo jiné názoru, že dva členské státy EU Estonsko a Lotyšsko mají důvod bát se Ruska, protože používají represivního přístupu vůči ruské menšině.

„Jestli dojde k velké válce, je možné, že z těchto zemí (Estonsko, Lotyšsko) nezbude nic,“  řekl Markov švédským novinářům v listopadu 2014.

Součástí těchto manévrů je i školení vojáků jednotlivých armád a koordinace spolupráce jednotlivých mezinárodních složek NATO. Po technické stránce se z americké strany účastní například bitevní letouny A-10 Thunderbold nebo osmikolové bojové vozidlo Stryker - těch je celkem 75. 

Zdroj: US Army, NATO

Psali jsme také:

Rusové: Obama chystá světovou válku. Máme právo použít jaderné zbraně jako první

Nová vlna násilí na východní Ukrajině

Rusové testují na Ukrajině nové zbraně

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace