Armata na výstavě RAE 2015: Zatím pro jistotu za sklem

Armata na výstavě RAE 2015: Zatím pro jistotu za sklem
Autor fotografie: „4mayrehearsal 05“ od Vitaly V. Kuzmin – http://www.vitalykuzmin.net/?q=node/603. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons|Popisek: T-14 Armata
08 / 09 / 2015, 14:00

Nejnovější ruský tank T-14 na platformě Armata, bude vystaven na výstavě Russian Arms Expo – 2015 ve městě Nižnij Tagil. Výstava se bude konat od 9. do 12.září.

Předvádění nejnovější techniky, které se bude konat první den výstavy, se tento tank nezúčastní, bude vystaven až druhý den a navíc bude tato chlouba ruské armády schována za sklem.

Nový střední tank s dělem ráže 125 milimetrů byl vyvíjen jako náhrada projektu T-95 Černý orel, což měl být hlavní bitevní tank ruských divizí v 21. století. Projekt Černý orel byl zastaven v roce 2012, první prototypy T-14 (mockupy) byly ukázány v roce 2013.

T-14 s odkrytou bezosádkovou věží byl představen během letošního Dne vítězství na Rudém náměstí 9. května.

Tank bude schovaný za sklem z důvodu utajení použitých systémů a možná i vzhledem k tomu, že se jedná o prototypy, není vše dotažené do úplného konce tak, jak si výrobce představuje.

Výrobce Armaty, firma Uralvagonzavod  oznámila na konci srpna zahájení vývoje nové multiplayerové online hry pojmenované po novém tanku.

Nová hra s názvem "Armored Warfare: Armata Projekt" je společný projekt společnosti Uralvagonzavod a hlavní ruského internetové firmy Mail.ru Group.

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace