Asad se tajně setkal s Putinem

Asad se tajně setkal s Putinem
Autor fotografie: "Dmitry Medvedev in Syria 10 May 2010-5" by Kremlin.ru. Licensed under CC BY 3.0 via Commons |Popisek: Poslední diplomatická návštěva před vypuknutím občanské války v Sýrii - Asad s exprezidentem Medveděvem
21 / 10 / 2015, 11:45

Za přísného utajení proběhla včera večer v Moskvě schůzka syrského prezidenta Bašára al-Asada s Vladimírem Putinem. Naposledy se podobné setkání uskutečnilo vpřed vypuknutím občanské války v Sýrii s tehdejším lídrem Ruska Dmitrijem Medveděvem.

O schůzce obou státníků se média dozvěděla až dnes, kdy se prezident Asad vrátil zpět do své vlasti. Kreml zveřejnil ze včerejší schůzky video a komentáře. Rusko se minulý měsíc připojilo k odstřelování pozic džihádistů z Islámského státu v Sýrii a politici údajně debatovali o další strategii boje proti terorismu a o tom, že současnou krizi je třeba vyřešit politicky.

Asad uvedl, že ruská vojenská intervence zabránila dalšímu šíření stále agresivnějšího terorismu. Podle Putina byl syrský lid "téměř osamocený… odolávající a bojující proti mezinárodnímu terorismu po několik let."

"Utrpěli několik vážných proher, ale nedávno dosáhli opravdových výsledků v tomto boji," dodal ruský prezident.

To, že se syrský lídr odvážil poprvé od vypuknutí občanské války v roce 2011 opustit Damašek, dokazuje, že se situace v Sýrii začíná měnit a že Asadova pozice posílila. Prezident Putin zdůraznil, že Moskva se přidala do boje proti "mezinárodnímu terorismu" nejen z důvodu, aby pomohla Sýrii, ale také aby lépe chránila Rusko. Asad poděkoval Rusku za to, že "stojí za jednotou Sýrie a její nezávislostí".

Spojené státy a jejich spojenci vyčítají Moskvě, že kromě příslušníků IS Rusové bombardují také odpůrce Asadova režimu.

Zdroj: BBC

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace