ASSA ABLOY slaví 25 let, do FAB investovala přes miliardu

ASSA ABLOY slaví 25 let, do FAB investovala přes miliardu
Autor: ASSA ABLOY Czech & Slovakia s.r.o
10 / 11 / 2019, 15:00

Švédsko-finský koncern ASSA ABLOY slaví 8. listopadu 25 let od svého založení v roce 1994. Z tradičního severského výrobce zámků je dnes globální lídr v řešení přístupu do komerčních i rezidenčních budov a objektů. Úspěšnou cestu ASSA ABLOY na špičku v oblasti mechanického, elektromechanického i elektronického zabezpečení přístupu lemuje dlouhá řada technických inovací, unikátních produktů a více než 200 akvizic.

„Celosvětový důraz společnosti ASSA ABLOY na inovace se projevuje například v tom, že časopis Forbes nás opakovaně zařazuje do žebříčku top 100 nejinovativnějších firem světa,“ říká Martin Šedivý, ředitel společnosti ASSA ABLOY Czech & Slovakia, a dodává „ASSA ABLOY se soustředí především na vývoj a dodávku komplexních přístupových řešení a platforem z perspektivní oblasti internetu věcí a chytrých domácností.“

Od roku 1997 je součástí koncernu ASSA ABLOY česká továrna FAB v Rychnově nad Kněžnou. Tradiční česká firma s více než stoletou historií výroby zámků (Továrna na železné zboží Fáborský a Šeda byla založena již 9. října 1911) má v rámci koncernu postavení jedné z nejprestižnějších továren a významného vývojového centra. ASSA ABLOY nepřetržitě podporuje vývoj nových produktů a modernizaci výroby v továrně FAB s celkovými investicemi přesahujícími miliardu korun. V rychnovské továrně se dnes vyrábějí nejen mechanické zámky nejvyšší kvality ve všech bezpečnostních třídách, ale například také chytré zámky FAB ENTER. Za celou historii značky FAB bylo vyrobeno přes 100 milionů cylindrických vložek a půl miliardy klíčů. Vývojové centrum v Rychnově nad Kněžnou přihlásilo 50 patentů a vynálezů. 

„Spojení s ASSA ABLOY znamená pro rychnovský závod dlouhodobě strategickou výhodu. Stali jsme se klíčovým závodem koncernu, pravidelně investujeme v řádu stovek milionů do technologií, prostředí nebo třeba bezpečnosti. Vyvíjíme zde nové produkty, rozšiřujme a automatizujeme výrobu, která brzy dosáhne objemu 10 milionů zámků ročně,“ uvádí Jan Galda, ředitel závodu a regionu Východní Evropy.  

V roce 2013 se součástí koncernu stala česká společnost HASIL, která vyrábí protipožární dveře, okna a fasády a zajišťuje jejich servis.

 

O společnosti ASSA ABLOY

ASSA ABLOY je přední světový výrobce a dodavatel dveřních systémů. Klademe důraz na bezpečí našich zákazníků a snadné ovládání výrobků. Ve společnosti ASSA ABLOY pracuje více než 48 500 zaměstnanců a roční obrat dosahuje 8,2 miliardy EURO.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace