ASSA ABLOY uvede na trh unikátní systém Yale Smart Living

ASSA ABLOY uvede na trh unikátní systém Yale Smart Living
Popisek: Yale Smart Living
17 / 05 / 2017, 09:00

Yale Smart Living – komplexní inteligentní řešení zabezpečení domácnosti uvede již brzy na český trh společnost ASSA ABLOY, švédský koncern, který v ČR vlastní například značku FAB. Svou domácnost či firmu budete moci snadno pomocí smartphonu kontrolovat a ovládat téměř odkudkoliv na světě. Pod dohledem budete mít alarmy, digitální dveřní zámky, PIR čidla i detektory kouře. Navíc díky panoramatické kameře, jejíž úhel lze rovněž na dálku měnit, uvidíte na svém mobilu či tabletu vše, co se u vás doma děje.

Na systém Yale Smart Living lze připojit až 40 zařízení – alarmů, kamer, zásuvek, IP kamer, fotoaparátů PIR a samozřejmě zabezpečovacích systémů. Na dálku umí povolit vstup do domu i lidem, kteří nemají klíče – ty totiž už nejsou potřeba, stačí si odemknout telefonem, PIN kódem nebo otiskem prstu. I z hotelového pokoje na druhém konci světa tak můžete udělit časově limitovaný přístup například sousedovi, který jde opravit kapající kohoutek nebo zkontrolovat, jestli jste vypnuli žehličku.

Instalace systému je přitom velmi jednoduchá, protože jednotlivé komponenty jsou zcela samostatné a nepotřebují kabelové připojení. Všechny jsou napojeny na centrální jednotku Smart Hub, což proces nastavení výrazně usnadňuje. O maximální výkon a bezpečnost se pak postará technologie 868 MHz, tedy frekvence, která je striktně kontrolována a umožňuje realizaci jasnějšího kanálu s velmi nízkým rušením.

Unikátní je také možnost zapojit do systému panoramatickou kameru Yale Home View Pan Tilt Zoom. „Díky ní může zákazník zobrazit kontrolovaný prostor na svém smartphonu či tabletu, a to v HD 720 kvalitě. Kamerou může přitom na dálku otáčet, měnit úhel pohledu či přibližovat a oddalovat obraz. Kontrola domácnosti je tak skutečně dokonalá,“ popisuje specialista Antonín Terš z ASSA ABLOY.

Není nutné propojovat hned všechny přístroje v domácnosti a systém se vyplatí i těm, kteří například nemají doma požární čidla nebo nepotřebují dálkové ovládání pomocí aplikace. Systém Yale Smart Living je velmi variabilní a lze jej doplňovat a rozšiřovat postupně dle potřeby.

Poprvé v ČR bude systém Yale Smart Living představen na zámkařském veletrhu ELF 2017, který se uskuteční od 19. do 21. května v Praze. 


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.