Atentát na Putina – Lavrov obviňuje Pentagon z přípravy likvidace ruského prezidenta

Atentát na Putina – Lavrov obviňuje Pentagon z přípravy likvidace ruského prezidenta
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Prezident Putin
27 / 12 / 2022, 12:45

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov odsuzuje hrozby atentátu na ruského prezidenta Vladimira Putina pocházející od anonymních představitelů Pentagonu ve formě prohlášení o ,,útoku, který by sťal hlavu" Kremlu.

,,Pokud se nad těmito myšlenkami někdo skutečně zamýšlí, pak by se měl tento někdo lépe zamyslet nad možnými důsledky takových plánů," řekl ministr agentuře TASS. 

Prohlášení „nejmenovaných představitelů“ americké armády o zasazení rány „stětím hlavy Kremlu“ v podstatě hovoří o hrozbě fyzického likvidace ruské hlavy státu. V rozhovoru pro agenturu TASS to řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ruský ministr se odvolává na článek zveřejněný začátkem října v americkém magazínu Newsweek. Autor článku s odkazem na nejmenované zdroje z Pentagonu tvrdí, že americká armáda diskutuje o myšlence provedení „stětí hlavy vedení“ za účelem zabití Putina.

Ministr také připomněl, že bývalá britská premiérka Liz Trussová ve volební debatě řekla, že je připravena nařídit jaderný úder. „Nemluvě o mimořádných výzvách kyjevského režimu, kdy Volodymyr Zelenskyj říkal, že bude vyžadovat preventivní jaderné údery od zemí NATO proti Rusku,“ řekl Lavrov. Dodal, že taková prohlášení překračují hranice toho, co je přijatelné.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov dal v rozhovoru Ukrajině ultimátum. Splňte požadavky Moskvy včetně předání ukrajinského území nyní ovládaného Ruskem, nebo ruská armáda rozhodne o osudu Ukrajiny.

Naše návrhy na demilitarizaci a denacifikaci území kontrolovaných režimem Ukrajiny, eliminaci ohrožení bezpečnosti Ruska, které odtud vycházejí, včetně našich nových zemí DLR, LPR, Chersonské a Záporožské oblasti – jsou nepříteli dobře známy. Pointa je jednoduchá, splnit je co nejlépe. V opačném případě bude záležitost rozhodovat ruská armáda.

dimpenews.com, lifestyleblog.it, kp.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace