Atentát na ruského velvyslance v Turecku. Útočník křičel "Alláhu Akbar!"

Atentát na ruského velvyslance v Turecku. Útočník křičel &quote;Alláhu Akbar!&quote;
Autor: Screenshot
19 / 12 / 2016, 18:00

AKTUALIZOVÁNO / Velvyslanec při převozu do nemocnice zemřel. Informaci potvrdilo ruské ministerstvo zahraničních věcí.

19:18 / Muž, který zastřelil ruského velvyslance byl turecký policista, který pracoval v Ankaře, potvrdil to starosta města a turecké bezpečnostní zdroje. Díky tomu se mohl i se zbraní dostat bez problémů do galerie. Zatím není jasné, zda byl v době střelby ve službě. Na videu křičí "Nezapomeňte na Aleppo, nezapomeňte na Sýrii! Dokud  nejsou naši bratři v bezpečí, nebudete se cítit bezpečně!"  


 18:00 / Na dnešní výstavě fotografií v Ankaře pod názvem "Rusko očima Turků" zatím neznámý útočník postřelil ruského velvyslance Andreje Karlova. Diplomat je v kritickém stavu a byl převezen do nemocnice. Útočník byl na místě zneškodněn. Zdroj: sputniknews.com

  


Podle agentury TASS, která se odvolala na očité svědky, ozbrojenec zasáhl velvyslance do zad ve chvíli, kdy Karlov na vernisáži dokončoval svůj projev. Podle některých svědků útočník vypadal jako bezpečnostní pracovník a při útoku měl vykřiknout "Alláhu Akbar!" uvádí server sputniknews.com. Útočník postřelil ještě další tři osoby.

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace