Atentátník Abdeslam se ukrýval v obci Forest v Belgii

Atentátník Abdeslam se ukrýval v obci Forest v Belgii
Autor: redakční databáze|Popisek: Salah Abdeslam
30 / 03 / 2016, 15:30

Salah Abdeslam, který byl belgickou policií zajištěn v souvislosti s listopadovými útoky ve Francii, prozradil, že se před svým zatčením ukrýval v obci Forest v Belgii.

Jeden ze strůjců listopadových atentátů ve Francii Salah Abdeslam sdělil při svém prvním výslechu, že se dočasně ukrýval v obci Forest v Belgii. Jak vyšlo posléze najevo, Abdeslamovi pomáhal jeho komplic Mohamed Belkaid, který byl zastřelen policií při protiteroristickém zásahu 15. března v Belgii. Abdeslam také sdělil některé informace policii týkající se jeho pobytu v Belgii po útocích ve Francii.

Jak informoval belgický server Le Soir, Abdeslam se skrýval u svého komplice a pomocníka Mohameda Belkaida v malé obci Forest. Potom, co se mu podařilo z Francie uprchnout, řekl, že ,,prostě neměl kam jít".

Schoval jsem se u něj (Mohameda Belkaida), protože jsem neměl jiné místo kam jít." 

Abdeslam ještě upřesnil, co se dělo po 14. listopadu, tedy po útocích ve Francii:

,,14. listopadu, po mém návratu do Belgie, jsem věděl, že Belkaid se nachází v Schaerbeeku (belgická muslimská čtvrť), tak jsem se tam ukrýval s ním. Potom mi řekl, že má skrýš ve Forestu."

Zatčený terorista se zmínil u výslechu o tom, že to byl právě Belkaid, který měl v obci Forest ukryté zbraně. Ty byly kvapně přemístěny ze Schaerbeeku do Forestu. Posléze se Abdeslam přemístil znovu do Schaerbeeku a posléze do Bruselu, kde jej v pátek 18. 3 spolu s dalšími čtyřmi komplici dopadlo policejní komando.

Abdeslam po svém zatčení uvedl přes svého advokáta, že nechce být za žádnou cenu vydán do Francie a bude bojovat všemi prostředky proti extradikci. Po několika dnech však rychle změnil názor a do Francie vydán být nechce. Francie má naopak eminentní zájem na tom, aby Abdeslam z Belgie vydán byl. 

Zdroj: lesoir.be

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace