Atentátník z Tunisu byl zatčen v Itálii. Dostal se tam na lodi s utečenci.

Atentátník z Tunisu byl zatčen v Itálii. Dostal se tam na lodi s utečenci.
Autor: YouTube|Popisek: Ilustrační foto
20 / 05 / 2015, 15:00

Italská policie zatkla 22letého Maročana Abdela Majida Touila nedaleko od bydliště jeho matky ve městě Gaggiano blízko Milána.

Maročan je podezřelý ze spolupodílnictví na atentátu v tuniském muzeu Bardo letos v březnu, při kterém zahynulo 22 lidí, převážně zahraničních turistů z Polska, Německa, Španělska, Francie, Itálie a Velké Británie ("Džihádisté v Tunisu zastřelili nejméně osm cizinců v muzeu a přepadli parlament")

Touil, který je obviněn z úkladné vraždy, únosu a terorismu, byl zadržen už v pondělí večer na základě mezinárodního zatykače. Podle serveru theguardian.com žil se svou matkou a dvěma staršími bratry v městečku nedaleko Milána. Do Itálie se dostal nelegálně v únoru spolu s dalšími devadesáti utečenci přes Středozemní moře. Přestože ho sicilská policie vyhostila, podařilo se mu v Itálii zůstat a dostat se až do Milána. 


Zdroj YouTube, TG La7

EU, kromě vojenského zásahu proti pašerákům, projednává kvóty povinně přijímaných uprchlíků jednotlivými státy Unie.

Informace o tom, jak islámští radikálové a podezřelí z teroristických útoků "bez problémů" přechází vnější hranice EU vyvolala ostrou reakci italských pravicových politiků, kteří požadují pozastavení Schengenských dohod o volném pohybu osob, právě v souvislosti s neudržitelnou situací kolem běženců ze severní Afriky.

Bojovníky IS pašují do Evropy gangy ze severní Afriky spolu s dalšími imigranty.Policie ani tajné služby ale neví, kdo je legitimní uprchlík a kdo terorista.Pro server BBC to uvedl libyjský poradce vlády Abdul Basit Haroun.

Koncem března tuniské ministerstvo vnitra oznámilo, že se policii podařilo zatknout vůdce teroristické skupiny, která je zodpovědná za masakr v muzeu Bardo v hlavním městě

Zdroj: The Guardian

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace