Audi vytisklo na 3D tiskárně svůj slavný Auto Union Typ C

Audi vytisklo na 3D tiskárně svůj slavný Auto Union Typ C
Autor fotografie: Audi|Popisek: Model Auto Union Typ C
08 / 11 / 2015, 18:00

Divize Audi Toolmaking vytiskla na 3D tiskárně model historického vozu předválečných Grand Prix, legendární Auto Union Typ C z roku 1936.

Model slavného vozu vznikl v měřítku 1: 2. Pro tento účel Audi využilo 3D tisk využívající procesu SLS (Selective Laser Sintering, selektivní laserové spékání), kdy laser roztaví vrstvy kovového prášku s velikostí zrn 15 až 40 tisícin milimetru. Uvedený proces umožňuje výrobu dílů s komplexní geometrií, které by se konvenčními metodami buď nevyrobily, nebo jen s velkými obtížemi.

Achile Varzi ve svém Typu C

Slavný vůz ukončil dominanci vozů Mercedes v předválečných velkých cenách. Chvíli sice trvalo komplikovaný vůz vyladit, ale nakonec unikátní stroj od Ferdinanda Porsche s motorem V16 dominoval mezi roky 1936 - 1938 závodům formulí.

Objem šestnáctiválcového motoru byl lehce přes 6 litrů a dosahoval výkonu 520 koní, což při hmotnosti vozu asi 734 kg stačilo na maximální rychlost téměř 320 kilometrů za hodinu!

Vůz zvítězil v následujících GP: 1936 Tripoli GP, 1936 Eifelrennen 1936 German GP (Nürburgring), 1936 Coppa Acerbo, 1936 Swiss GP (Bremgarten), Ital GP (Monza), 1937 Grosvenor GP, 1937 Eifelrennen, 1937 Vanderbilt Cup, 1937 Coppa Acerbo.

Zdroj: Audi, Supercars.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace