Austrálie bude pokračovat v tvrdé protipřistěhovalecké politice

Austrálie bude pokračovat v tvrdé protipřistěhovalecké politice
15 / 05 / 2016, 07:30

Australská vláda v sobotu obhájila svoji nekompromisní imigrační politiku, která byla jejími odpůrci kritizována po smrti dvou žadatelů o azyl, po týdnech protestů a několika záchranných evakuací z tábora na ostrově Nauru.

Australská vláda dnes obhajovala svou migrační politiku. Premiér Malcolm Turnbull řekl, že odmítání běženců, kteří směřují k australským břehům na lodích, je nezbytné odstrašující opatření pro převáděče, jež tyto nebezpečné výpravy organizují.

Video: Australská vláda varuje imigranty: "K nám nejezděte! Můžete i zemřít."

"My nechcem o ochraně hranic teoretizovat. Dobře víme, co se stane, když změníme imigrační politiku. Na moři tehdy zemřelo 1200 lidí, a to je katastrofa," řekl Turnbull novinářům.

Lidé zachycení na cestě do Austrálie jsou posíláni do táborů na ostrovech Papua-Nová Guinea a Nauru, jimž za to Austrálie platí. Podmínky panující v těchto táborech jsou ale všeobecně kritizovány.

Australský ministr pro přistěhovalectví Peter Dutton připravil reformu vládní imigrační politiky, podle které je mimořádně obtížné pro uprchlíky z některých zemí získat azyl nebo občanství. Podle Duttona vláda zpřísnila opatření pro všechny žadatele o azyl.

Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, breitbart.com

Tagy článku