Australská policie zatkla muže, který chtěl Islámský stát ,,učit", jak sestrojit naváděné rakety

Australská policie zatkla muže, který chtěl Islámský stát ,,učit&quote;, jak sestrojit naváděné rakety
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: policie
28 / 02 / 2017, 09:00

Australská policie řeší první případ tohoto druhu.

Australská protiteroristická jednotka zatkla v úterý muže, kterého obvinila z toho, že chtěl Islámskému státu pomoci s rozbíjením technologie konstrukce naváděných raket.

Zvláštní tým včetně psa a detektorů kovu udělal razii na muže v australském městě Young. Agentura Reuters uvedla, že 42letý muž prováděl výzkum v oblasti konstrukce řízených raket, sám modeloval jejich návrhy a chtěl své ,,know-how" předat IS.

Konečným výsledkem mužovy snahy pak mělo být osvojení způsobu, jak postavit vlastní naváděnou raketu dlouhého dosahu islamisty. Policie uvedla, že se jedná o rodilého Australana, který se živí jako elektrikář. Ještě v úterý má proběhnout první soudní výslech zatčeného muže.

Podle australské policie se jedná o první případ takového druhu.

 

psali jsme:

Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.