Australská policie získala vozy Audi RS4

Australská policie získala vozy Audi RS4
Autor fotografie: Audi Australia|Popisek: Policejní bestie RS4
23 / 09 / 2015, 08:00

S policií v Sydney je Síla skoro jako ze Star Wars, do služby se hlásí německý super kombík Audi RS4.

Pokud se vám objeví ve zpětném zrcátku toto blikající mostrum, kterému prostě neujedete, nemusí to hned znamenat, že jste něco provedli. Tento vůz bude provozovat Lake Illawarra Local Area Command a policie chce tyto výrazné vozy používat i pro prezentaci lokální policie a má jí pomoci zahájit konverzaci v rámci místní komunity.

Není to první supervýkonný stroj ve službách místní policie, v minulosti používali už úspěšně stroje firem Porsche, Jaguar, Holden nebo Ford.

Policejní Jaguar XF

Policejní Ford F-150

"Je to o mluvení s automobilovými nadšenci na jejich úrovni, a aby pochopili techniku, jakou máme k dispozici," říká John Hartley, NSW policejní zástupce komisaře a velitel provozu dálniční hlídky.

Že RS4 automobilové nadšence nadchne a zaujme je jasné – 331kW, 475Nm a objem motoru V8 4,2 litru se prostě přehlédnout a přeslechnout nedá. Policista se při stíhání silničního piráta dostane z 0-100 km/h za 4,7 vteřiny.

Vůz pronajalo policii zastoupení Audi Australia na 12 měsíců, které je v posledních letech v Austrálii velice úspěšné a takto viditelný vůz je pro ně velice dobrou marketingovou akcí.

Zdroj: Carsguide, Audi

Tagy článku