Australský politik o burkách: Není to součást naší kultury

Australský politik o burkách: Není to součást naší kultury
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: burka
28 / 01 / 2017, 12:30

Australský premiér Západní Austrálie Colin Barnett se vyjádřil negativně o tradiční součásti islámského oděvu.

V rozhovoru pro internetový deník WAtoday Barnett prohlásil, že burky nejsou součástí australské kultury. Apeloval na lidi, aby je pokud možno nenosili. ,,Já bych nepobízel lidi, aby nosili takový typ oblečení v Austrálii a jako Australané," řekl deníku Barnett, čímž vzbudil na tamní politické scéně rozruch. ,,Není to součást naší kultury a myslím, že ve většině zemích platí to samé," dodal australský politik.

Čtěte také: Německo přitvrzuje: Vláda připravuje zákaz nikábu a burek pro státní úřednice

Do Austrálie se přesunula veřejná debata o burkách poté, co politička Pauline Hansonová z protiislámské strany Jeden národ prohlásila o burkách, že jsou ,,zlým nástrojem útlaku". Řekla, že by zakázala burky ze všech veřejných budov, pokud by strana Jeden národ vyhrála volby. O politické korektnosti se pak vyjádřila, že by ,,ji vyhodila do odpakového koše, kam patří".

K Barnettovým výrokům o burkách Hansonová řekla, že je to z jeho strany posun, protože se předtím vláda zákazem burek ani nezabývala. Australský premiér Malcolm Turnbull však před časem prohlásil, že by byl pro zákaz burek na vymezených místech zejména z bezpečnostních důvodů.

 

psali jsme:

"Burka je uniformou islamismu a překážkou v integraci!" tvrdí německá CSU

Maroko zakázalo z bezpečnostních důvodů muslimské burky

 

Zdroj: independent.co.uk

Tagy článku